38 obserwujących
5970 notek
2064k odsłony
  181   0

PiS vs media (nie)zależne

Obserwując  wywiady w niektórych mediach zastanawiam się, dlaczego politycy Prawa i Sprawiedliwości  nie założyli jeszcze własnych  mediów - gdzie rzeczywiście mogliby przedstawiać swoje stanowisko w rożnych  sprawach ważnych dla społeczeństwa. Uważam, że nie będzie to żadna  ujma dla polityków  #dobrej zmiany, jeżeli będą  mogli przedstawiać swoje koncepcję.

Jeżeli chodzi o opozycję dla #dobrej zmiany - to w tym przypadku może ona przeprowadzać dowolne manipulacje medialne i nie dopuścić do społeczeństwa żadnej informacji dla niej niewygodnej.

 Czy są wzorce mediów godnych naśladowania?

Uważam, że  tak właśnie  jest. Przede wszystkim media muszą mieć środki na taką działalność a rzetelność dziennikarską nie może być rozumianą jako klasyczną działalność komercyjną.

Budując rzetelne media - mam tutaj na myśli publikacje prasowe, audycje radiowe czy też programy telewizyjne, trzeba powołać zarząd takich mediów i zadbać, by mogły prowadzić swoją działalność z zasadami sztuki dziennikarskiej. Jest to mniej więcej tak samo, jak z działalnością ogrodnicza.

Najpierw starannie przygotowuje się grunt pod wymagania wybranej rośliny- która ma spełnić oczekiwania ogrodnika. Nie ma w tym żadnej ujmy, że ogrodnik skutecznie zainterweniuje czy to dostarczając odpowiedniej ilości wody albo też nawozów - czy też brutalnie usunie chwasty zakłócające swoją obecnością rozwój rośliny zasadzonej w określonym celu.

Tutaj trzeba mieć na względzie - że mimo tych zabiegów uprawiana roślina i tak zachowuje swoją niezależność mimo czasem nad wyraz strasznych zabiegów ogrodnika, bez których przetrwanie rośliny może być niemożliwe...

Spróbujmy wyobrazić sobie polityków polskiej "oPOzycji" bez wsparcia medialnego... Przecież ich poglądy i komentarze są  tak niedorzeczne, że bez dodatkowego wsparcia nie utrzymały by się wcale. Dopiero cały medialny zgiełk czyni z tego jazgotu byt obecny w dużej części społeczeństwa w myśl definicji jednego z twórców propagandy - nomen omen - propagandy niemieckiej. 

Jeżeli ktoś  byłby jeszcze nieprzekonany do mojego stanowiska na ten temat, to sugerował bym staranne wysłuchanie załączonych tutaj programów pod kątem właśnie rzetelności dziennikarskiej, kultury zachowania się uczestników rozmowy i sposobu przekazania informacji przez zaproszonych gości programu.

Jednocześnie nie oczekuję przyjęcia też głoszonych przez rozmówców, bo nie taki jest cel mojego rozważania.

Załączam wybrane trzy rozmowy w studio radiowo-telewizyjnym, czy też wykład przed audytorium.

Myślę, że po starannym wysłuchaniu tych rozmów ocena nasunie się sama. Tu występują osoby znane, które mają też swój dorobek polityczny, artystyczny czy też filozoficzny. Myślę, że sposób narracji zależ od medium, które tę rozmowę przygotowało i utrwaliło.


Świadomie nie załączyłem tutaj wielu innych publicystów - którzy prezentują swoje stanowisko czy to w ramach własnych publikacji (Rafał Ziemkiewicz) oraz w innych mediach o charakterze prywatnym (m. innymi TVTRWAM i Radio Maryja).

Myślę, że po obejrzeniu tych wybranych wypowiedzi wielu blogerów zwróci uwagę na oprawę emitowanego programu, na podtekst, który zawsze towarzyszy takim programom...https://www.youtube.com/watch?v=ZbpE6KIPbschttps://www.youtube.com/watch?v=2BuIpVROosc
https://www.youtube.com/watch?v=4eOOYFwyBK8
https://www.youtube.com/watch?v=4ZaiXWWoNH4 

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka