elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
639 notek
174k odsłony
  158   0

Teorie spiskowe i panikarstwo - wybrany aspekt metodyk zarządzania

Zauważyłem dyskusję o niebezpiecznych  scenariuszach i planach na taką ewentualność. I nagle mnie olśniło, zauważyłem pewien aspekt, którego wcześniej nie kojarzyłem. Otóż niektóre plany i programy polityczne zdradzają pewien szczególny rodzaj głupoty, który nie ma nic wspólnego ze spiskowymi teoriami, ani z planami wprowadzenia totalitaryzmu w obronie przed spiskami i mafiami. Ten rodzaj głupoty polega na gubieniu się w świecie fikcji, a o to nietrudno, bowiem taki świat bywa przydatny w niektórych metodykach zarządzania.

My - informatycy - nazywamy tę metodę "procesem zarządzania ciągłością biznesu". Inni nazywają to "zarzadzaniem bezpieczeństwem", "zaradzaniem ryzykiem", a nawet niektórzy mówią "ryzykami" - rozpatruje się różne plany i scenariusze, które wyrwane z kontekstu mogą zostać źle zrozumiane. Niektórzy politycy, a nawet autorzy takich "planów ciągłości" sami nie rozumieją istoty procesu zarządzania ciągłością, więc tym gorliwiej piszą takie rzeczy, popisując się powierzchowną znajomością tego procesu, a faktycznie ulegają pokusie szerzenia paniki. To nie ma nic wspólnego z polityką (poza oczywistym faktem, że lewicowcy z natury są tępsi od prawicowców), ale jest tylko przejawem tego rodzaju głupoty, o którym napisałem we wstępie. Przykładowo, scenariusze rozwoju epidemii nie są realnym zagrożeniem - to tylko scenariusze.

W świetle prawdziwego obrazu świata - pozbawionego wyimaginowanych scenariuszy - rzeczywistość jest jasna i klarowna. Serce Wolnego Świata - USA i Kanada - bije zdrowym rytmem od dziesięcioleci i nie ma żadnego zagrożenia dla wolności i demokracji. Jak śpiewał Niemen: "ludzi dobrej woli jest więcej". Kosmetyczne zmiany polityczne w Ameryce nie mają znaczenia. Nic nie zagraża wolności i demokracji - ani pandemia, ani metody walki z nią. Można się martwić o takie biedne i dzikie kraje, jak nasz, którego rząd wykorzystuje epidemię, aby tępić opozycję. Jednak w Kanadzie czy USA to nie jest możliwe.

P.S. Tych, którzy poczuli niedosyt z powodu braku odniesienia do argumentów z dyskusji w innej notce, przepraszam za ten spam w postaci osobnej notki. Chętnie bym podjął dyskusję, ale burak mnie zablokował, wic musiałem tutaj napisać komentarz

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości