elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
9 obserwujących
515 notek
134k odsłony
140 odsłon

Kto jest winny - kto jest naszym dłużnikiem?

Wykop Skomentuj8

W 1939 roku Niemcy (w sojuszu z Rosją) napadli na Polskę, łupili Polskę przez 5 lat, wymordowali 6 milionów Polaków (głównie Żydów), a potem stracili na tym swoje najpiękniejsze ziemie. Rosjanie napadli na Polskę (w sojuszu z Niemcami) złupili ją całą, też mordowali Polaków, i zyskali na tym, i nic nie stracili. Kto jest winny - kto jest naszym dłużnikiem?

Co można dodać do tego obrazu czystego i klarownego? Może to, że wcześniej przez 200 lat Rosjanie mordowali Polaków i łupili Polskę. A może to, że od roku 1944 przez 45 lat Rosjanie znów łupili Polskę i eksploatowali Polaków jak niewolników, a tymczasem Niemcy spłacali reparacje (które Rosja nam ukradła), kajali się za swoje zbrodnie i żegnali się z utraconymi ziemiami - Pomorzem, Wielkopolską i Śląskiem. Rosjanie do dzisiaj ani nie przeprosili ani nie oddali niczego, ani nie zapłacili, tylko wciąż szydzą z nas i naszych krzywd.

Podnoszę ten temat, bo znów opadły mnie ruskie trolle na tym forum, domagające się od Niemiec, a nie od Rosji, zapłaty dla Polski za straty z II Wojny. Muszę więc przypomnieć, że zyskaliśmy na II Wojnie majątek większy niż straciliśmy, bo wartość ziem zachodnich jest większa, niż wszystkie nasze straty materialne spowodowane przez Niemców. A od Rosjan nie dostaliśmy nic, poza łupami wojennymi zdobytymi na Niemcach. Rosja jest nam winna kilka bilionów euro, lekko licząc. Niemcy nic już nie są nam winne.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka