Blog
dzierzba. małą literą
dzierzba
59 obserwujących 802 notki 628417 odsłon
dzierzba, 18 grudnia 2016 r.

Wirus kUKIZ ...naście

3099 112 0 A A A

Jeżeli w ogóle można mówić o jakichś plusach obłudnego darcia mordy w obronie czegoś, co nie jest zagrożone, a co tak naprawdę stanowi wyłącznie desperacką próbę odzyskania prawa do nielimitowanego dojenia publicznej mamony przez ekspertów mających w tym wieloletnią wprawę, to możliwość obserwowania jak pięknie Paweł Kukiz wpisuje się w histeryczną narrację .nowoczesnej, platformianej Samoobrony.

Oczywiście jak zawsze mamy do tego dodaną całą otoczkę buntowniczego - udającego proste, chłopskie i zdroworozsądkowe - bicia (natrzepanej idealnie pod kojarzącą związki przyczynowo-skutkowe na poziomie mierno-gimnazjalnym tłuszcze interesującą się polityką głównie podczas ściągania upgrade-ów do ulubionych strzelanek i gier fantazy) piany, jednak gdy tylko pianę tę się strząśnie, krótkiej puenty nie sposób przeoczyć: rozpiszmy nowe wybory!

Dokładnie tyle ma do powiedzenia były lider zespołu Piersi, a aktualnie szef formacji jak Ruch Palikota z własnym nazwiskiem w nazwie. I może się zarzekać, że chodzi mu o totalnie nowe rozdanie, zmianę ordynacji, całkowitą wymianę elit i tym podobne górnolotne, popularne i łatwe do głoszenia ogólniki i pierdoły, ale ponieważ nie wypada traktować go jak  intelektualną rozwielitkę niezdolną skojarzyć, że przyśpieszona elekcja byłaby najprostszym legalnym sposobem, by przywrócić dokładnie to przeciw czemu jego ugrupowanie tak gorąco protestuje, kwestię tego dlaczego go wystrugano, zapisać można w teczce z napisem: odfajkowane.

Ewentualnie ciekawa jeszcze mogłaby być obserwacja postawy pozostałych posłów z tej samej ławy, którzy przecież w swej większości nie zostali w niuanse politycznej kariery swojego bosa wtajemniczeni, trudno jednak podejrzewać ich o jakąś głębszą refleksje. Bycie nonkonformistycznym bojownikiem o jednomandatowe okręgi jest zbyt wygodne i samo w sobie, bez zbędnych dodatków, nieźle się sprzedaje.

Dlatego też zostawmy lepiej ich w spokoju i obserwujemy jak z wileką wprawą, markując marsz w przeciwną stronę, dziarskim krokiem razem z Platformą, Nowoczesną, KOD-em święty Paweł od JOW-ów maszeruje. I zanućmy mu na tę trudną, wyboistą drogę jego własny kawałek Virus sLD. Wspaniale się tu komponuje. 

Opublikowano: 18.12.2016 09:28.
Autor: dzierzba
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


"Dzierzba mimo bliskiego pokrewieństwa z wróblami, sikorami czy kanarkami, zachowuje się jak ptak drapieżny. Aktywnie poluje na duże bezkręgowce (głównie owady) oraz drobne płazy, gady, ssaki, a nawet inne gatunki ptaków. Po złapaniu zdobyczy często nie zjada jej od razu, lecz zawiesza na kolczastych krzewach, drutach lub wkład między rozwidlenia gałęzi drzew."
Tak powstają tzw. spiżarnie dzierzb.

ADRES E-MAIL

- Czy już Ci pisałem, że to oto miejsce jest symbolem mojej niezależności i wiary w wolność jednostki?

- Jakieś pięćdziesiąt razy... /Veszett a világ/













motto: Mówisz, że chcesz zostać pisarzem, to po prostu zwykły egoizm; chcesz wyróżnić się spośród marionetek i zostać ich animatorem. W istocie nie ma różnicy między tym, co chcesz robić, a malowaniem się kobiet... /Abe Kobo. Kobieta z wydm./


motto2: W każdej epoce, w każdym kraju zawsze istniały dwa stronnictwa: reakcji i postępu./Maurice Druon. Król z Żelaza/




Ludzie najczęściej stają się biegaczami, ponieważ tak ma być./O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu. Haruki Murakami/


Dbałość o najwyższą jakość jest formą pobożności. /Coryllus/


Socjaliści to reprezentanci banków powołani do tego, by za pomocą propagandy i rewolweru zmieniać stosunki własności na dużych obszarach globu./Coryllus/


No więc czas teraz na ważną deklarację. Brzmi ona: mam w dupie akceptację. Tak właśnie. Nie w plecach, nie w miejscu gdzie kończą one swą szlachetna nazwę, ani w czymś innym, ale właśnie w dupie./Coryllus/

spiritus flat ubi vult




Zapraszam do zwiedzania mojej spiżarni


Nie ma mnie na Facebooku. Taki lans. I szczerze zwisa mi, czy to lubisz.







Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • > "Panie , z tym bieganiem to katastrofa. Siedzi taki pół życia za biurkiem i nagle > będzie...
  • > a przykład autor notki dziwi się, dlaczego nie widać biegaczy ubranych > w stare dresy i...
  • Wpis już także na platformie wordpress:...

Tematy w dziale Polityka