23 obserwujących
236 notek
219k odsłon
  474   0

Latać - nie latać?... Podcięte Hamletowi skrzydła zreperować trudno

Z Internetu
Z Internetu

Aż mi się prosi przytoczyć dwie słynne sentencje.

„Gdybym to ja miała skrzydełka jak gąska...” (wyśpiewane tęsknoty Danusi J.?

„Kura z przetrąconym grzbietem nie poleci...” (powiedzenie Indian Pawnee)


A teraz breaking news z przedwczoraj -

"Another brawl breaks out at Miami International Airport. It’s part of a national trend"

"Kolejna awantura na międzynarodowym lotnisku w Miami. Jest to część ogólnokrajowego trendu

Artykuł z Miami Herald z 7 maja 2021, w tłumaczeniu Pockmarked Int. L.L.C (w organizacji)... „All rights reserved”, of course)

"Zaledwie kilka dni po bójce na międzynarodowym lotnisku w Miami, kolejna ogromna awantura wybuchła w terminalu we wtorek wieczorem. Chaos został uchwycony w nagraniach z telefonu komórkowego wykonanych przez kilku gapiów przy Gate G-15 koło stanowiska Southwest Airlines. Jedna osoba została aresztowana.

"Mamy nadzieję, że zostaniesz zjedzony przez aligatora!"... złorzeczyli niedoszli współpasażerowie mężczyźnie bez maski, wyrzuconemu z samolotu na MIA.

Walki wśród pasażerów są częścią niepokojącego trendu, który jest ostatnio dostrzegany na lotniskach w całym kraju; po tym, gdy wiele osób wznowiło podróżowanie. Ostatnio pojawiły się filmy pokazujące że dotyczą one głównie nieporozumień przy zajmowaniu miejsc w kabinach samolotów, noszenia masek i utrzymaniu tzw. „social distancing”... Starcia między pasażerami samolotów są coraz częstsze.

"Lotniska w całym kraju stoją w obliczu bezprecedensowego wzrostu niesfornego zachowania pasażerów w ostatnim okresie", powiedział w oświadczeniu Lester Sola, dyrektor generalny międzynarodowego lotniska w Miami.

Powołując się na raport Federalnej Administracji Lotnictwa w tym tygodniu, Sola powiedział, że incydenty niesfornego zachowania pasażerów są od 100 do 150 procent częstsze, od formalnie rejestrowanych przypadków (do 1300) w 2020, w całym kraju.

W MIA, która podlega Miami-Dade Police Department Airport District, od stycznia zdarzyło się już 81 niesfornych incydentów pasażerskich i pięć aresztowań, powiedział major Jesus Ramirez, który prowadzi tą jednostkę. Aresztowania obejmują zarzuty niepodporządkowania się zarządzeniom, napaści na innych pasażerów i ich dyskryminowania, oraz opierania się aresztowaniu. Dla porównania, od stycznia 2020 r. do końca ubiegłego roku, doszło do 69 incydentów i dwóch aresztowań.

"Nie jesteśmy odizolowani", powiedział Sola. "Ogólnokrajowa tendencja wpłynęła również na nas."

Liczba incydentów idzie w górę, mimo utrzymywanych ograniczeń ruchu lotniczego... Rzecznik MIA, Greg Chin podał, że całkowita liczba pasażerów MIA od 1 stycznia do 30 kwietnia 2021, była znacznie niższa w porównaniu do poprzednich dwóch lat... W 2019 roku przeszło przez lotnisko 15 917 744 osób, w porównaniu do 10 534 018 w 2020 roku, oraz 8 884 231 w 2021 roku... Ale ruch lotniczy się stopniowo wzmaga; dopóki nie będzie jednoznacznych zarządzeń, liczba incydentów będzie wzrastała.

Według raportu policji lotniska, funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie; ze względu na zakłócenia we wtorek, spowodowane walkami wśród pasażerów, z których wielu zostało zmuszonych do zrezygnowania z lotu Southwest3522 do Chicago-Midway, ze względu na pewną kobietę, która "odmówiła przestrzegania" przepisów w trakcie lotu... W incydent włączyli się inni pasażerowie, z których kilku do Chicago też nie poleciało.... W wyniku incydentu lot był opóźniony o ponad dwie godziny."

Na Florydę przylatuje coraz więcej pasażerów- turystów... Pierwszoklasowi biznesmeni kłopotów nie mają, ale turystyczni – mają, i to niemałe... Niezależnie od zarządzeń federalnych i stanowych, interpretacja zależy od linii lotniczych.

Niektóre linie lotnicze zaczęły wycofywać się lub eliminować niegdyś ostrą politykę restrykcyjną. American Airlines, na przykład, zmieniły swoją COVID-19 Policy, poprzez zniesienie limitów przepustowości; co oznacza, że podróżni mogą ponownie podróżować w zapełnionych samolotach.

Planujemy lot do Warszawy z Miami via Frankfurt w połowie lipca... Nadal nie jesteśmy pewni, czy polecimy... Na wszelki wypadek, lot ubezpieczyliśmy, t.j. będziemy mogli zmienić datę wylotu.

Mimo że Floryda należy do najmniej restrykcyjnych stanów w USA, lokalne władze w 3 counties/hrabstwach/powiatach Południowej Florydy, robią co mogą żeby ilość kandydatów na pasażerów zmniejszyć...

Palm Beach County (z międzynarodowym lotniskiem w West-Palm Beach); Broward County (z dużym lotniskiem międzynarodowym w Ford Lauderdale); oraz Miami – Dade County (z ogromnym lotniskiem w Miami), są pod ścisłym zarządem Dems, mimo że (prawie) reszta Florydy należy do Reps... Dobrze to, czy nie dobrze?... Wszystko zależy "od".

Jeden Pan powiedział stanowczo, głośno i wyraźnie – „Ikar też w stronę słońca leciał, ale nie doleciał”... O tym powinniście pamiętać, moje dzieci kochane.

Drugi Pan powiedział; cicho, bo przez maskę i z przekąską – „Trzeba wleźć wysoko, rzucić się w przestrzeń, a potem szybko wiosłować rękami”... Chances are!

A trzeci, czwarty, piąty i szósty Pan (co jeden w masce, co drugi bez maski); to nawet wywrzaskują, w dodatku w różnych językach – „lećta, gdzie chceta”... Dziwne jest to, od kogo się tego nauczyli... A może, nauczyli się - od kogo trzeba?

Albowiem, aliści - wszystko będzie "jak trzeba"!

„Co ma wisieć - nie utonie” - powiedziała jeden Inkwizytor podczas przesłuchania pewnej dzieweczki posądzanej o czary przy pomocy lubczyka... Wtedy uważano że czarownice są tak nieczystymi stworzeniami, że woda ich nie przyjmie... Stąd stosowano próbę wody, którą mało która dzieweczka przejść mogła... Ergo; pływać trzeba się uczyć za młodu.

Przy podjęciu decyzji o lotowaniu, warto wiedzieć kim jest pilot... Dowiedzieć się trudno, więc ryzyko jest...

„Latanie było moim marzeniem z dzieciństwa, ale pilotem nie zostałem. Dziś dużą frajdę sprawia mi wyobrażenie reakcji pasażerów, gdyby się dowiedzieli, że ich samolotem kieruje facet o nazwisku de Funès.” - słowa Oliviera de Funès, syna słynnego aktora. (z książki „Mój ojciec Louis”)

Ja latam, ty latasz, on lata (ona też) - my nie latamy, wy nie latacie, oni i one nie latają... After all, hamletyzować nie trzeba.

Żeby zakończyć pięknie -

"Miłość jest jak latanie, bo nie zna ograniczeń" ...napisał  kanadyjski pisarz William P. Young.


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości