Z Internetu
Z Internetu
Dziobaty Dziobaty
1401
BLOG

Z drugiego rękawa Demokratów wystaje as - US Election 2024

Dziobaty Dziobaty USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Prezydentura Bidena okazała się katastrofą, a on sam jest niepopularny wśród większości wyborców. Demokraci mają z Joe Bidenem problem i wielu z nich ma nadzieję że zdecyduje się nie ubiegać o reelekcję. Jako kontrkandydat wyrasta Michelle Obama.

O roszadach przedwyborczych w mediach amerykańskich mówi się i pisze od dawna... Teraz mamy marzec, a Joe Biden wciąż nie ogłosił swoich planów na 2024 rok. Niektórym Demokratom - zwolennikom to się nie bardzo podoba... innym tak.

Pierwotnie prezydent Joe Biden miał się zdeklarować krótko po Bożym Narodzeniu, ale nadal opóźnia oficjalne ogłoszenie swojej kandydatury, jednocześnie twierdząc że ubiega się o drugą kadencję...Prezydent Biden będzie miał 82 lata w 2024 roku i będzie przekonywał Amerykanów, że ciągle nadaje się na Prezydenta Stanów Zjednoczonych i na stanowisko głównodowodzącego Sił Zbrojnych USA do 86 roku swojego życia.

Chociaż mówi, że ubiega się o reelekcję, sondaże pokazują, że większość Amerykanów nadal uważa że Biden nie nadaje się na prezydenta i powinien ustąpić pod koniec tej kadencji.

Wg. Conservative Underground News, sondaże pokazują również, że większość wyborców Demokratów chce aby ktoś inny niż Joe Biden został nominowany przez partię do walki o prezydenturę w 2024 roku.

Nowy sondaż przeprowadzony 23 lutego przez firmę McLaughlin & Associates pokazuje który Demokrata może zastąpić prezydenta Bidena.

Jedno z pytań skierowane do respondentów demokratycznych brzmiało - "Myśląc o prawyborach prezydenckich Demokratów w 2024 r., gdyby te wybory odbyły się dzisiaj, na kogo byś głosował spośród następujących kandydatów" 

Na liście byli umieszczeni - obecny prezydent Joe Biden, była pierwsza dama Michelle Obama, kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, sekretarz transportu Pete Buttigieg, przegrany kandydat na prezydenta 2020 Beto O'Rourke z Teksasu, wiceprezydent Kamala Harris... gubernator z Michigan Gretchen Whitmer ...jako opcje zamieszczono jeszcze kilka innych nazwisk.

Sonaż pokazał prezydenta Bidena jako kandydata numer „1”, jednak nawet będąc na pierwszym miejscu listy, Biden zdobył poparcie niewiele ponad jednej czwartej Demokratów, z zaledwie 26% oddanych głosów.

Ale drugie miejsce na liście zaskoczyło wszystkich - miejsce numer „2”, z poparciem 12% respondentów zajęła Michelle Obama.

Joe Biden i Michelle Obama byli jedynymi Demokratami z dwucyfrowym poparciem w ankiecie.

Kiedy nazwisko Bidena zostało z listy zdjęte, pierwsze miejsce uzyskała Michelle Obama z 19% poparciem, a następnie wiceprezydent Harris i sekretarz Buttigieg z 11% każdy.

Pondto sondaż wykazał że w hipotetycznym rewanżu wyborów 2020 Joe Biden vs. Donald Trump, były prezydent Trump prowadzi z prezydentem Bidenem stosunkiem głosów 48% do 44% .

Biden wielokrotnie twierdził, że głównym powodem dla którego ubiega się o drugą kadencję jest to, że jest jedynym demokratą, który może pokonać Trumpa.

Pompatycznych słów Bidena nie potwierdzają również inne sondaże potwierdzające dezaprobatę prezydentury Bidena i przewagę Trumpa nad Bidenem - m in. przeprowadzone przez Harvard CAPS-Harris Research, AP-NORD Center Pooling, WP-ABC Pool, Emerson College Research.

Prezydentura Bidena okazała się katastrofą, a on sam jest szalenie niepopularny wśród większości wyborców. Ale Demokraci mają z Joe Bidenem problem... wielu z nich ma nadzieję, że zdecyduje się ustąpić i nie ubiegać się o reelekcję.

Na większości list demokratycznych kandydatów do prezydentury w wyborach 2024, Michelle Obama nie figurowała...

Od kilku tygodni spostrzegam jej twarz na okładkach popularnych magazynów mody i rozrywki, ale nie tylko... W bookstore Barnes & Nobles gdzie wpadam kilka razy w tygodniu, zaczynają się,   znowu pojawiać książki i albumy na jej temat.

Becoming Michelle Obama...The Light We Carry… Go High - The Unstoppable… Michelle Obama In Her Own Words… i wiele innych.

Jest to bardzo znamienne... w dwóch rękawach kapoty republikanów jest wiele asów...jeden zaczyna wystawać

To jest wierzchołek góry lodowej jej popularności która zaczyna rosnąć nad poziomem oceanu waszyngtońskiej polityki walki o Bialy Dom… warto się przyglądać

Czy jest to konflikt interesów  obu czołowych demokratycznych kandydatów  – osobiście wątpię.

Demokraci w szachy grają dobrze.Dziobaty
O mnie Dziobaty

Żwawy w średnim wieku, sędziwy też. Katolicki ateista, Cutting-edge manipulator należyty. Przyjmuję w środy i czwartki, bez kolejki.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka