Z Internetu
Z Internetu
Dziobaty Dziobaty
509
BLOG

Donald Trump stał się męczennikiem – czy początek wielkiej sprawy?

Dziobaty Dziobaty USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Według niektórych źródeł były prezydent Donald Trump odgrywa, przy aplauzie swoich stronników, rolę politycznego męczennika. Donald Trump męczennikiem chce być. Czy to mu pomoże w kandydowaniu na urząd prezydenta w wyborach 2024 pokaże bliski czas.

Donald Trump Indicement – sprawa oskarżenia Donalda Trumpa zatacza coraz szersze kręgi... „W obozie lewicowo-liberalnym nie ma jednomyślności w sprawie oskarżenia Trumpa i obok wyrazów triumfu słychać też głosy niepokoju. Były prezydent odgrywa teraz, przy aplauzie swoich stronników, rolę politycznego męczennika” – to zdanie można znaleźć w artykule "Trump oskarżony. Pierwszy taki przypadek w historii. A to może być dopiero początek” w tygodniku Polityka, z wczorajszą datą 31 marca 2023… Lewicowy organ „Polityka” trudno posądzić o obiektywizm lub sympatię dla Donalda Trumpa, ale coś jest na rzeczy…

Męczennik to ten który jest męczony albo ten którego męczą… politycznie albo inaczej. Według słowników - męczennik (łac. martyr) - to osoba, która zginęła lub cierpiała w obronie swoich wierzeń, przekonań albo głoszonych idei… Konsekwentnie - śmierć męczeńska, to śmierć poniesiona w imię idei lub wierzeń, zazwyczaj zadana przez osoby trzecie w wyniku ich działania, np. tortur lub zabójstwa... Najważniejsze znaczenie śmierć męczeńska ma w wymiarze religijnym, jednak nie każda religia używa pojęcia męczenników, a tylko niektóre z nich otaczają ich kultem. Pojęcie męczeństwa za wiarę istnieje w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie. Pojęcie to jest w judaizmie zbliżone do pojęcia chrześcijańskiego.

Pojęcie męczeństwa chciała wprowadzić też Pierwsza Rewolucja - I Republika Francuska od 1793 ustanowiła oficjalny kult państwowy rewolucjonistów, którzy zginęli za ideały republikańskie. Głównym „męczennikiem” był Jean-Paul Marat… w 1794 wysunięto propozycję, aby z Marata uczynić pierwsze i jedyne bóstwo Republiki.

W III Rzeszy władze propagowały państwowy kult ofiar puczu monachijskiego (Norkusa, Wessela i Gustloffa)... ku ich czci wznoszono pomniki a nawet budynki o charakterze kultowym. Szczątkowo, taki kult nadal istnieje w grupach neonazistowskich w Niemczech.

Opisy rewolucji 1917 w Rosji przedstawiane w różnych formach przez bolszewików są jednym, wielkim kultem idei komunizmu, ale prawdziwymi męczennikami były ofiary prześladowań jakie poniósł Kościół rzymskokatolicki i inne kościoły w Związku Sowieckim. Niemal wszyscy kapłani, zakonnicy, zakonnice i świeccy oddali życie bądź spędzili długie lata w więzieniach, łagrach i na zesłaniu. Pamięć o nich pozostała prawie niewidoczna.

Polscy chrześcijańscy męczennicy, od Św. Stanisława ze Szczepanowa, do Św. Maksymiliana Kolbe, ale również niektórzy Bracia Arianie w XXII wieku byli od początku najwierniejszymi świadkami głoszonych przekonań.

Oto nadeszła Niedziela Palmowa i Wielki Tydzień, w którym dokonało się osądzenie, oskarżenie a potem ukrzyżowanie Jezusa Chystusa… Męczeńska śmierć na krzyżu – ale potem Chrystusa zmartwychwstanie, stały się fundamentem chrześcijaństwa i katolickiej wiary w Odkupienie…

W świetle wydarzeń i faktów które dowodzą prześladowań Donalda Trumpa przez Demokratów rodzi się pytanie - czy Donald Trump zostanie męczennikiem Wielkiej Idei?… Dla wielu jest demonem, diabłem wcielonym... odpowiedzialnym za katastrofę świata kosmitą... dla innych Józefem K. który w dobrej wierze stał się oskarżonym?

Porównanie Donalda Trumpa do Jezusa Chrystusa jest nieuprawnione… nie ten poziom odniesienia, zupełnie inne czasy i okoliczności; poza tym - w Donalda Trumpa uwierzyli niektórzy, a w Jezusa Chrystusa wyznawcy liczeni w setkach milionów…

However- czy Donald Trump jest prześladowany?… Z całą pewnością - Donald Trump jest prześladowany przez swoich wrogów politycznych - za MAGA, choć przede wszystkim za to, że jest Donaldem Trumpem.

Kilka tytułów z mediów amerykańskich z dwóch ostatnich dni wg. Thomson/Reuters oraz Associated Press - Trump Indicted in New York, a First for a US Ex-president” – "Trump postawiony w stan oskarżenia w Nowym Jorku, pierwsze takie dla byłego prezydenta USA"; CNN, NewsMax; March 30, 2023

"Były prezydent Donald Trump stoi we wtorek przed sądem za ponad 30 oszustw biznesowych. Śledztwo na Manhattanie jest jednym z kilku wyzwań prawnych stojących przed Trumpem”... „Zarzuty mogą zaszkodzić jego próbie powrotu na prezydenta, ponieważ zebrane dowody z jego oskarżenia i wszelkie wizualizacje z jego wystąpień na sali sądowej mogą stanowić pożywkę dla rywali z obu partii.”... "Sojusznicy Trumpa i republikańscy koledzy skrytykowali akt oskarżenia jako motywowany politycznie, podczas gdy Demokraci powiedzieli, że Trump nie jest odporny na rządy prawa. Biały Dom odmówił komentarza.”

Donald Trump indicted; 1st ex-president charged with crime”- "Donald Trump postawiony w stan oskarżenia; pierwszy były prezydent oskarżony o przestępstwo" ; YahooNews; March 30, 2023

"Pojawiając się w czasach głębokich podziałów politycznych, zarzuty prawdopodobnie wzmocnią, a nie zmienią perspektywę pojedynków tych, którzy uważają odpowiedzialność za spóźnioną i tych, którzy, podobnie jak Trump, czują, że Republikanin jest celem celów politycznych przez demokratycznego prokuratora" . Trump, który zaprzeczył wszelkim nadużyciom i wielokrotnie atakował śledztwo, nazwał akt oskarżenia "prześladowaniem politycznym" i przewidywał, że zaszkodzi to Demokratom w 2024 roku."

“Enraged Fox News Host Warns After Trump Indictment: ‘People Better Be Careful’ – “Rozwścieczony prezenter Fox News ostrzega po oskarżeniu Trumpa: "Ludzie lepiej bądźcie ostrożni"; The Daily Beast, March 30, 2023.

Gospodarz Fox News, Jesse Watters, oskarża Biały Dom o prywatną koordynację oskarżenia z Manhattan District Attorney i sugeruje, że oskarżenie Trumpa przyniesie przemoc. Jessie Watters powiedział "To oskarżenie otwiera całą puszkę Pandory i naprawdę nie sądzę, aby lewica rozumiała, w co się pakuje. Ten kraj już się chwieje."

"Są ludzie, którzy czują się niesłusznie prześladowani tylko dlatego, że są konserwatystami. Są ludzie zamykani pod fałszywymi zarzutami. To były bardzo kontrowersyjne wybory, to był kontrowersyjny prezydent, przemówienia ludzi zostały ocenzurowane. Ostatnio pojawiło się wiele fałszywych oskarżeń, ale tych żaden prokurator nawet nie rozważa; to naprawdę rozpala ogień w tym kraju, kiedy naprawdę go nie potrzebujemy.”

Wspomniana już Polityka z 31 marca 2032 – „Trump oskarżony. Pierwszy taki przypadek w historii. A to może być dopiero początek”

„Prawne powikłania całej sprawy skłaniają niektórych ekspertów komentujących ją w telewizji do wyrażania wątpliwości, czy nowojorskiej prokuraturze uda się ją wygrać, tzn. doprowadzić do skazania byłego prezydenta. Pewne jest tylko, że we wtorek będzie on musiał stawić się w sądzie na Manhattanie, zostaną od niego pobrane odciski palców i może nawet zostać na krótko zakuty w kajdanki. Po usłyszeniu zarzutów będzie najpewniej zwolniony. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jako były prezydent Trump ma stałą ochronę Secret Service, z którą prokuratura będzie musiała uzgodnić logistykę jego aresztowania w Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie mieszka, i zapewnienia przyjazdu do Nowego Jorku.”

W obronie Trumpa stanęli nawet jego oficjalni i prawdopodobni rywale do partyjnej nominacji prezydenckiej w wyborach w 2024 r. Była ambasador przy ONZ Nikki Haley powiedziała, że w akcie jego oskarżenia „bardziej chodzi o zemstę niż sprawiedliwość”… Były wiceprezydent Mike Pence, oświadczył, że postawienie mu zarzutów jest „oburzające” i sprowadza się do „oskarżenia politycznego”… Republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy zagroził „pociągnięciem do odpowiedzialności” Bragga za „bezprecedensowe nadużycie władzy”…Gubernator Ron DeSantis zapowiedział, że Floryda nie będzie współpracować z potencjalnymi wnioskami o jego ekstradycję...DeSantis napisał w wiadomości na Twitterze, że to co się stało jest „nieamerykańskie”. Stwierdził również, że prokurator okręgowy Manhattanu konsekwentnie naginał prawo, aby obniżać rangę przestępstw i usprawiedliwiać różne wykroczenia kryminalne w Nowym Jorku. A teraz naciąga prawo, by obrać za cel przeciwnika politycznego.

Trump mieszka na Florydzie w Mar-a-Lago, trochę ponad pół godziny jazdy od naszego domostwa w Boca Raton… to co mogę teraz powiedzieć – wszystkie drogi dojazdowe zostały tam zablokowane.

„Donald Trump postawiony w stan oskarżenia” - polskieradio.com - 31 marca 2023

Wielka ława przysięgłych zatwierdziła akt oskarżenia przeciwko Donaldowi Trumpowi po wczorajszym głosowaniu. Akt oskarżenia zostanie ujawniony po tym, jak Donald Trump stawi się w nowojorskiej prokuraturze i zostanie formalnie zarejestrowany jako oskarżony. Ma to nastąpić w najbliższy wtorek. Były prezydent twierdzi, że jest niewinny, że zarzuty mają charakter polityczny i są jawną ingerencją w prezydencką kampanię wyborczą 2024 roku.”

W USA w sprawach kryminalnych prokurator nie może samodzielnie wnieść aktu oskarżenia. Musi je zatwierdzić ława przysięgłych, po stwierdzeniu, że wystąpiło prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Donald Trump jest pierwszym w historii byłym prezydentem, który został postawionym w stan oskarżenia. Ponieważ jednak akt oskarżenia opiera się na prawie stanowym, nawet skazanie byłego prezydenta nie uniemożliwi mu ponownego startu w wyborach prezydenckich.

W sprawie „Afera Trumpa” równie ważny co prawny, jest aspekt polityczny. Czy widok we wtorek byłego prezydenta, który zostawia w sądzie odciski palców, robi zdjęcie dla sądu a może nawet występuje w kajdankach zmobilizuje i rozpali jego zwolenników? Przedstawianie Trumpa jako męczennika sprawy może się udać... sam Trump męczennikiem chce być... jego alegoria jako bojownika o wielkość Ameryki może zostać wpisana w historię.

Czy cokolwiek Trump nie powie, a wkurzone na bezprawie w majestacie prawa tłumy jego zwolenników nie zrobią, będzie to przedstawiane jako nawoływanie do przemocy i sceny przemocy... Prowokatorzy z BLM i innych bojówek Dems, w rozpętaniu zawieruchy pomogą... Wkroczyć może policja i Gwardia Narodowa, może dojść do aktów przemocy i rozlewu krwi.... Potem stan wyjątkowy i represje aparatu przemocy usprawiedliwione przez media... Wszystko w obronie prawa i demokracji.

"Nikt nie stoi poza prawem!... stoi, stoi - to zależy... niektórym będzie stało bardzo długo.

Prawo… konstytucjonalizm… rządy prawa… naginanie prawa… prawo kaduka – w wolnej kiedyś Ameryce jest to proces który ma przyszłość.


Dziobaty
O mnie Dziobaty

Żwawy w średnim wieku, sędziwy też. Katolicki ateista, Cutting-edge manipulator należyty. Przyjmuję w środy i czwartki, bez kolejki.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka