18 obserwujących
817 notek
1163k odsłony
650 odsłon

PKN ORLEN zapowiada systematyczne obniżki cen paliw na stacjach

PKN ORLEN zapowiada spadki cen paliw na swoich stacjach. Fot. Facebook
PKN ORLEN zapowiada spadki cen paliw na swoich stacjach. Fot. Facebook
Wykop Skomentuj6

PKN ORLEN będzie systematyczne obniżał ceny paliw na swoich stacjach. Warunkiem są utrzymujące się spadki cen ropy.

Ceny benzyny 95 i diesla na stacjach PKN ORLEN systematycznie maleją. Obniżki wyniosły średnio ok. 20 groszy na litrze benzyny 95 i 32 grosze na litrze ON. Ropa tanieje, więc można spodziewać się kolejnych spadków cen. Jeśli chodzi o ceny benzyny w krajach UE, to taniej niż w Polsce jest jedynie w Rumunii.

Ropa tanieje - efekt koronawirusa

Krach na rynku ropy i epidemia koronawirusa wpływają na kursy walut i spadek ceny surowca.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna w najnowszej prognozie przewiduje, że z powodu epidemii koronawirusa globalny popyt na ropę w 2020 r. może być mniejszy niż w 2019 r. 

Z powodu obecnej ceny baryłki ropy naftowej, PKN ORLEN spodziewa się spadków cen paliw na swoich stacjach – poinformowały władze koncernu. PKN ORLEN dostosowuje ofertę cenową do sytuacji rynkowej.

Od początku roku ceny benzyny 95 i oleju napędowego na stacjach PKN ORLEN systematycznie maleją. Obniżki wyniosły średnio ok. 20 gr na litrze benzyny 95 i 32 gr na litrze ON. Mając na uwadze obecną cenę baryłki ropy naftowej, można spodziewać się kolejnych spadków cen.

Płocki koncern podkreśla, że "taniej niż w Polsce jest jedynie w Rumunii”. Przypomniał, że ceny detaliczne benzyny czy oleju napędowego "zależą w zdecydowanej mierze od takich czynników makroekonomicznych jak: cena ropy naftowej, giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, czy relacje kursów walut”. W ocenie koncernu "ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce należą niezmiennie do najniższych w Europie”.


PKN ORLEN zapowiada spadki cen paliw na stacjach

Jeżeli tendencja spadkowa cen ropy zostanie utrzymana, a pozostałe czynniki będą stabilne, PKN ORLEN zamierza systematycznie  obniżać ceny paliw na swoich stacjach.  

"Obecnie w Polsce mamy jedne z najniższych cen paliw w Europie. To efekt nie tylko niskiej ceny ropy naftowej, ale również rezultat naszych działań optymalizujących koszty produkcji” –  napisał szef PKN ORLEN Daniel Obajtek w mediach społecznościowych.

Eksperci z OECD szacują obecnie, że globalna gospodarka spowolni o 0,5 punktu procentowego, co z przestojami chińskich rafinerii przyczyni się do zmniejszenia przyrostu globalnego popytu na ropę w bieżącym roku o 200 tys. baryłek na dobę w stosunku do ubiegłego roku.

Aktualna średnia cena baryłki ropy naftowej wynosi ok. 35 dolarów.

KJ

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka