Ruszają szkolenia kadr dla transformacji energetycznej

Studenci i absolwenci uczelni technicznych będą mogli się kształcić na kierunku transformacja energetyczna.
Studenci i absolwenci uczelni technicznych będą mogli się kształcić na kierunku transformacja energetyczna.

Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej oraz płatne staże dla studentów i absolwentów – nowa oferta edukacyjna Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

– Wdrożenie wizji neutralności klimatycznej, a także transformacja naszego sektora energetycznego będzie możliwa tylko wtedy, kiedy postawimy na wiedzę i kompetencje przyszłych pokoleń. Dlatego niezwykle istotne jest, aby umiejętności i doświadczenie zdobywane w szkołach odpowiadały na potrzeby dzisiejszego świata – mówi minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Resort klimatu i środowiska otwiera Akademię Transformacji Energetyczno-Klimatycznej. Będzie kształcić specjalistów z branży energetyczno-klimatycznej. – Akademia da możliwość pozyskania specjalistycznej i kierunkowej wiedzy od ekspertów z branży energetyczno-klimatycznej. Dodatkowo poprzez udział w stażach i wizytach studyjnych pozwoli uczestnikom na zdobycie doświadczenia zawodowego – dodaje minister.

Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej powstanie we współpracy z Krajową Szkołą Administracji Publicznej oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Minister Kurtyka oraz dyrektor KSAP Wojciech Federczyk podpisali list intencyjny ws. jej powołania.

Program stażowy MKiŚ.
Minister klimatu Michał Kurtyka (L) i dyrektor KSAP Wojciech Federczyk. Fot. MKiŚ

Akademia rozpocznie się w październiku 2021 r. i będzie trwała rok. Studenci będą otrzymywali stypendium, a po zakończeniu nauki otrzymają propozycję pracy w instytucjach administracji publicznej, które realizują zadania związane z transformacją energetyczno-klimatyczną w Polsce.

Więcej informacji o Akademii wkrótce na stronach i w mediach społecznościowych Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a także w Salon24.

Energia dla Przyszłości

Do 15 maja 2021 r. można aplikować do tegorocznej, szóstej edycji programu stażowego „Energia dla Przyszłości” skierowanego do absolwentów najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Ministerstwo Klimatu i Środowiska realizuje go z największymi polskimi spółkami energetycznymi: PGE, PKN ORLEN, PGNiG i PSE. Staż jest płatny, trwa 12 miesięcy, odbywa się w spółkach energetycznych w różnych miastach w kraju, a także w MKiŚ w Warszawie.


Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/vi-edycja-programu-stazowego-energia-dla-przyszlosci.

Klimat dla Przyszłości

W listopadzie ubiegłego roku Ministerstwo Klimatu wspólnie z Instytutem Ochrony Środowiska - Państwowym Instytutem Badawczym oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowało I edycję, również płatnego stażu poświęconego tematom ochrony środowiska.

W programie stażowym biorą udział studenci i absolwenci najlepszych uczelni technicznych i rolniczych w Polsce. 12-miesięczny staż zakończy się w październiku 2021 r.

Więcej informacji na temat programu na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/i-edycja-programu-stazowego-klimat-dla-przyszlosci2


Artykuł powstał we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.


Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka