Blog
Energetyka, chemia, paliwa
Energetyka, chemia, paliwa
5 obserwujących 409 notek 339383 odsłony
Energetyka, chemia, paliwa, 4 maja 2017 r.

Nowy elektryczny Volkswagen za trzy lata

562 6 0 A A A

Począwszy od 2025 roku Volkswagen zamierza sprzedawać na całym świecie co najmniej milion samochodów elektrycznych rocznie. Większość z nich ma być sprzedawana w Chinach.

W 2020 roku VW ma rozpocząć produkcję czterech całkowicie nowych modeli samochodów elektrycznych. Pierwszym z nich ma być SUV ID Crozz wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 300 KM i zasięgu do 500 km. Samochód ma mieć też moduł do jazdy autonomicznej.

Ceny nowych aut elektrycznych Volkswagena mają być zbliżone do ich odpowiedników zasilanych silnikami spalinowymi.

Nowe auta będą w dużej części produkowane w Chinach.  Plany dotyczące produkcji aut elektrycznych Volkswagena firma zaprezentowała w salonie samochodowym w Szanghaju. Prezes VW Matthias Müller mówi wprost: „Volkswagen to Chiny, a Chiny to Volkswagen”. 

W ocenie niektórych ekspertów, plany Volkswagena to odpowiedź na ekspansję amerykańskiej Tesli, której najnowszy produkt – Tesla 3 - ma być konkurentem dla samochodów średniej klasy, w przeciwieństwie do wcześniejszych S i X zaliczanych do kategorii samochodów luksusowych.

W opinii innych, Volkswagen usiłuje zatrzeć złe wrażenia po skandalu z fałszowaniem wyników emisji spalin w samochodach z silnikami wysokoprężnymi, którego ślady do dziś widoczne są w publikacjach.

Nie bez znaczenia dla większego niż do tej pory zaangażowania VW w produkcję aut elektrycznych może być także ekspansja firm chińskich. Na szanghajskim salonie motoryzacyjnym swój najnowszy model zaprezentowała choćby firma Nio. Jego prototypowe egzemplarze są już testowane, a produkcja masowa ma ruszyć już w przyszłym roku. ES 8 jest siedmioosobowym SUV-em. Producent podczas prezentacji Sanghaju nie przedstawił danych technicznych modelu. Wiadomo jedynie, że samochód będzie miał wymienne baterie.

AB

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Blog o tematyce energetycznej. Piszemy o energii, paliwach, chemii i nowoczesnych technologiach w energetyce. Partnerem sekcji jest PKN ORLEN.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @DODOZAUR W opisie patentu profesora Żakiewicza (nr 8201409) pojawia się informacja, że w...
  • @LAPACZ MUCH pomyłka, już poprawiona
  • @SZTACHX7 poprawione dziękujemy:)

Tematy w dziale Gospodarka