17 obserwujących
769 notek
1058k odsłon
568 odsłon

Nowy elektryczny Volkswagen za trzy lata

Wykop Skomentuj6

Począwszy od 2025 roku Volkswagen zamierza sprzedawać na całym świecie co najmniej milion samochodów elektrycznych rocznie. Większość z nich ma być sprzedawana w Chinach.

W 2020 roku VW ma rozpocząć produkcję czterech całkowicie nowych modeli samochodów elektrycznych. Pierwszym z nich ma być SUV ID Crozz wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 300 KM i zasięgu do 500 km. Samochód ma mieć też moduł do jazdy autonomicznej.

Ceny nowych aut elektrycznych Volkswagena mają być zbliżone do ich odpowiedników zasilanych silnikami spalinowymi.

Nowe auta będą w dużej części produkowane w Chinach.  Plany dotyczące produkcji aut elektrycznych Volkswagena firma zaprezentowała w salonie samochodowym w Szanghaju. Prezes VW Matthias Müller mówi wprost: „Volkswagen to Chiny, a Chiny to Volkswagen”. 

W ocenie niektórych ekspertów, plany Volkswagena to odpowiedź na ekspansję amerykańskiej Tesli, której najnowszy produkt – Tesla 3 - ma być konkurentem dla samochodów średniej klasy, w przeciwieństwie do wcześniejszych S i X zaliczanych do kategorii samochodów luksusowych.

W opinii innych, Volkswagen usiłuje zatrzeć złe wrażenia po skandalu z fałszowaniem wyników emisji spalin w samochodach z silnikami wysokoprężnymi, którego ślady do dziś widoczne są w publikacjach.

Nie bez znaczenia dla większego niż do tej pory zaangażowania VW w produkcję aut elektrycznych może być także ekspansja firm chińskich. Na szanghajskim salonie motoryzacyjnym swój najnowszy model zaprezentowała choćby firma Nio. Jego prototypowe egzemplarze są już testowane, a produkcja masowa ma ruszyć już w przyszłym roku. ES 8 jest siedmioosobowym SUV-em. Producent podczas prezentacji Sanghaju nie przedstawił danych technicznych modelu. Wiadomo jedynie, że samochód będzie miał wymienne baterie.

AB

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka