Fabryka Prostych Rozwiązań
Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -nie wahaj się pytać, a jeśli mimo odpowiedzi nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
28 obserwujących
2282 notki
496k odsłon
311 odsłon

Zwolnienia w bankach +

Wykop Skomentuj14Niektórzy już o tym mówią, ale jeszcze nie ma tu maistream'owej fali informacyjnej. Rzecz o ograniczeniach zatrudnienia w bankach. I zapewne niektórzy spodziewają się mojego ataku na reżim, ale tu się trochę pomylą.

Bo rzecz jest ogólniejsza -idzie wielka zmiana w dystrybucji pieniądza.

Wiadomo, że większość ruchu pieniądza fiat na świecie odbywa się już elektronicznie, a gotówka to margines. Wynika to z masowości i niezbędnej szybkości transakcji, których gotówka już nie da rady obsłużyć (bez względu na ruchy zachowawcze i niezaprzeczalny walor wolności obrotu gotówkowego). Jest jak jest, bez względu na emocje.

W tym dotychczasowym obrocie elektronicznym (przelewy, karty...) jest wiele elementów w bankowości, obsługiwanych przez człowieka co zbyt spowalnia operacje (operacje przelewu trwają dniami, a nie minutami). Stąd ekonomia pocovidowa (covid jest tresurą szokową) planuje użycie technologi z wykorzystaniem blockchainów, co rewolucyjnie przyspiesza operacje i zwiększa ich płynność. Weszły w obieg kryptowaluty, gdzie niektóre zastępują wolnościowo gotówkę oraz wchodzą bankowe CBDC. 

I tu robi się hardcore: na dany kraj lub grupę krajów, wystarczy jeden bank centralny, do obsługi CBDC, łącznie z różnymi usługami finansowymi, znanymi dotychczas. Więc pomniejsze banki, w dotychczasowej formie są już niepotrzebne i wielkie rzesze pracowników bankowych idą na bruk. Dotąd to była stosunkowo dobrze opłacana praca, ludzie się przyzwyczaili do dobrobytu, a tu nagle ostre cięcia - to będzie bolało. Mimo, że byłem nieraz wściekły na ich usługi, to jednak już mi ich żal. 

Moim zdaniem, te rzesze ludzi posiadają zbiorowo dużą wartość i takie pozbycie się tego potencjału, to będzie strata i głupota. Więc przed reżimem stoi zadanie - jak ich zagospodarować. Cóż może wymyślić ten głupek Kaczyński/Morawiecki, innego niż stworzenie jakichś nadmiarowych etatów w budżetówce i płacić im z podatków, które znowu podniosą?

Tu potrzebny jest nowy rząd, z nową strategia i praktyką gospodarczą, która przyniesie krajowi nowe firmy i szerszą bazę podatkową. Teraz nie będę się rozpisywał o kierunkach rozwojowych, niech zrobi to prawdziwa opozycja - to dla nich zadanie i szansa na wzrost.

Tak to widzę i choć gdzieś detalicznie mogę się mylić, to zmiany idą, jak walec po asfalcie i nie ma zmiłuj. Wprawdzie reżim robi jakieś ruchy opóźniające -że niby teraz popierają gotówkę, by dać więcej roboty bankom, ale to jest tylko zjadanie swego ogona.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka