56 obserwujących
546 notek
604k odsłony
  359   0

PiS trabi całą parą: "Polska ma przed sobą wielką przyszłość". Co to oznacza obecnie?

Internet
Internet

Od ponad tysiąca lat ma tę świetlaną przyszłość przed sobą i jakoś nie wychodzi. A to rozbiory, a to wrzesień 1939, Katyń, Wola (Powstanie Warszawskie), rzeź wołyńska, 44 lata zniewolenia przez azjatycką dzicz i wiele innych pomniejszych tragedii, już nie mówiąc o zapóźnieniu ekonomicznym i intelektualnym w stosunku do Europy Zachodniej ( 321 i 326 miejsce w światowym rankingu szkół wyższych- UW i UJ- śmiać się czy płakać?).

No, nie martwcie się, 'polaczki', jest Bąkiewicz, jest Ziemkiewicz, G. Braun, Winnicki, Bosak, J. Kowalski, Legutko, Morwin- Kikke i wiele podobnych im typów (a raczej typków), będzie dobrze. Macie /PiS/ przed sobą kolejne, drugie już tysiąclecie mozolnych prób doczołgania się do średniego poziomu Europy. No i macie Królową Polski i Wojowników Maryi z różańcami w rękach. Może wam się uda...


Do czego Kaczyński doprowadził? Ale większy problem - moim zdaniem ogromny - to społeczeństwo. Podzielone, niedouczone, koltuniarskie, pazerne, i pełne zabobonów i nienawiści. Społeczeństwo, które traktuje narodowość w sensie etnicznym a nie obywatelskim, które przepełnione jest zadufanym, nieuzasadnionym sensem wyższości.

Przykre to dla Was (mieszkających w Polsce), tych gorszego sortu, bo każda forma demokracji, która sobie na pewno znowu wypracujecie, da im, tym jedynym i wybranym, równe prawa, którymi będą szafować...

Nawet nie możecie mieć nadziei, ze Wasza młodzież przeważy sprawę, bo młodzież, wykształcona i jasna, z Polski masowo ucieka.

Moje doświadczenia.

Jeżeli trochę postaramy się to możemy być razem…

Sukces wielokulturowości w Kanadzie.

Badanie przeprowadzone w 2008 roku przez Association for Canadian Studies wśród 600 imigrantów wykazało, że 81% zgodziło się ze stwierdzeniem: "Reszta świata mogłaby się uczyć od polityki wielokulturowej Kanady". The Economist opublikował w 2016 r. artykuł na okładce, w którym wychwalał Kanadę jako najbardziej udane społeczeństwo wielokulturowe na Zachodzie.

Ranking Ilga-Europe został opublikowany z okazji Międzynarodowego Dnia przeciwko Homo-, Bi-, Transfobii. W całej Europie, na 49 badanych państw, gorzej niż Polska wypadają tylko Białoruś, Monako, Rosja, Armenia, Turcja i Azerbejdżan.


Zobacz galerię zdjęć:

Internet
Internet Internet Internet Internet Internet Internet Internet Internet Internet +4 zdjęcia +5 zdjęć
Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka