Maui
Maui
Eternity Eternity
231
BLOG

Niewyobrażalna tragedia na Maui

Eternity Eternity Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Byliśmy, znamy Maui od lat. Wiele wspomnień na tej przepiekanej wyspie. Od rana dramatyczne wiadomości.

Maui bada spalone wraki spowodowane przez najbardziej śmiercionośny pożar w USA od lat.

LAHAINA, Hawaje (AP) - Przeszukiwanie zniszczeń spowodowanych przez pożary na hawajskiej wyspie Maui w czwartek ujawniło pustkowia zniszczonych dzielnic i punktów orientacyjnych zwęglonych nie do poznania, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła co najmniej 36, a ocaleni opowiadali wstrząsające historie o wąskich ucieczkach tylko z ubraniami na plecach.

Przelot nad historyczną Lahainą pokazał całe dzielnice, które były żywą wizją kolorów i życia na wyspie, zredukowaną do szarego popiołu. Blok po bloku był niczym innym jak gruzem i poczerniałymi fundamentami, w tym wzdłuż słynnej Front Street, gdzie turyści robili zakupy i jedli posiłki zaledwie kilka dni temu. Łodzie w porcie zostały spalone, a dym unosił się nad miastem, które pochodzi z 1700 roku i jest największą społecznością po zachodniej stronie wyspy.

Sklep z pamiątkami Tiffany Kidder Winn Whaler's Locker, który jest jednym z najstarszych sklepów w mieście, był jednym z wielu zniszczonych biznesów. Oceniając czwartkowe zniszczenia, natknęła się na szereg spalonych pojazdów, niektóre ze zwęglonymi ciałami w środku.

Obama: To "trudne" widzieć obrazy napływające z Hawajów

Były prezydent Obama powiedział, że jest mu "ciężko" widzieć obrazy śmiercionośnych pożarów szalejących na Hawajach.

"Trudno jest zobaczyć niektóre obrazy z Hawajów - miejsca, które jest tak wyjątkowe dla tak wielu z nas" - napisał Obama na X, platformie znanej wcześniej jako Twitter. "Michelle i ja myślimy o wszystkich, którzy stracili ukochaną osobę lub których życie zostało wywrócone do góry nogami".

Były prezydent urodził się i spędził znaczną część swojego dzieciństwa na Hawajach. Regularnie spędza tam również wakacje z rodziną.

Co najmniej 36 osób zginęło, a 271 budynków zostało zniszczonych w wyniku pożaru wywołanego przez huraganowe wiatry, poinformowali w środę urzędnicy hrabstwa Maui. W mieście Lahaina, historycznej byłej stolicy Królestwa Hawajów, niektórzy uciekli do oceanu, aby uciec przed pożarami, a Straż Przybrzeżna poinformowała, że uratowała 14 osób z wybrzeża w środę.


Zobacz galerię zdjęć:

Rodzinka
Rodzinka
Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości