folt37 folt37
287
BLOG

Sikorski nie jest wielbłądem

folt37 folt37 Polityka Obserwuj notkę 48

image

                                                                             WEJŚCIE DO SALI SEJMOWEJ


No nie jest. Wszyscy to wiedzą, ale PiS domaga aby Radosław Sikorski to dowiódł. Skoro wielbłądem nie jest w żaden sposób tego nie udowodni.

A o co chodzi?

To proste. W natłoku doniesień o dygnitarzach polskiego obozu władzy rozrzutnie szafujących budżetowymi pieniędzmi wydawanymi na utrwalanie polskiego nacjonalizmu „zmiękczonego” określeniem „narodowo-katolicki”,  ale i osobistych apanaży kadr partyjnych w spółkach skarbu państwa, jest okazja skierować wektor „społecznego niesmaku” z PiS-u na PO.

Wymarzona okazją stała się publikacja holenderskiej gazety, o tym, że polityk PiS, /były minister w rządzie Tuska, b. marszałek sejmu III RP obecnie euro deputowany/ jest członkiem doradczego zespołu monarchii Zjednoczonych Emiratów Arabskich za rocznym wynagrodzeniem 100 tys. dolarów.

Publikacja ta, to klasyczny news prasowy podsycający korupcyjny skandal w Parlamencie Europejskim z udziałem wiceprzewodniczącej parlamentu, greczynki Evy Kaili /i innych/, lobbujących w PE za gigantyczne łapówki na rzecz autokratycznego Kataru. Rewizje u podejrzanych okryły walizki pełne pieniędzy.

Wybitnie zdolni, sprytni piarowcy PiS natychmiast to podchwycili i obie sprawy wcisnęli do jednego worka mieszając wszystko razem. Sprawy jednak dokumentnie się różnią jak woda z ogniem i wymieszać się nie dają.

Afera korupcyjna Evy Kaili jest dlatego korupcyjną, bo Katar tajnie opłacał ją /i innych/ astronomicznymi sumami pieniędzy przekazywanymi  w walizkach za łagodzenie opinii o katarskim totalitaryźmie .

Zaś Jarosław Sikorski został oficjalnie zaproszony w 2017 r. przez władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich /a więc długo przed wyborem do PE/ jako akademik Uniwersytetu Horvarda, gdzie był wykładowcą. Za wiedzą uniwersytetu przyjął tę propozycję do udziału w zespole Sir Bani Yas i działa tam do dzisiaj.

Ten fakt p. Sikorski zgłosił w prawidłowo wypełnionym formularzu Sejmu z oficjalną deklaracją dochodów. W wywiadzie w GW mówi, że wszystko to dawno „prześwietliła” CA/BA. 

Tak więc obecna Kampania PiS przeciw Sikorskiemu jest materialnie bezzasadna i oznacza polityczną, nagonkę szkalującą europosła PO w celu wyeliminowania go z  polityki i zaszkodzenia PO tuż przed jesiennymi wyborami.

To wszystko ma się nijak do uczciwej, demokratycznej rywalizacji wyborczej w chrześcijańskim kraju z rządami partii mieniącej się katolicką.

We wczorajszej notce pt. „Cywilizacja bez dekalogu błądzi” / rozważałem moralność polskiej polityki na tle powszechnej, głośnej deklaracji PiS o swojej katolickości.

Dzisiaj dodam 8 przykazanie dekalogu: „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.

No tak, ale powtórzę za wczorajszą sentencją:

Przepaść między katolicką narracją polityków, kapłanów i wiernych, a praktyką postępowania dowodzi o zupełnym upadku katolicyzmu w Polsce.

Pozostaje więc westchnąć za Jezusem na krzyżu: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” i za św. Szczepanem : «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!»

Reszta leży w rękach wyborców!

folt37
O mnie folt37

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej (inżynier elektryk - budowa maszyn elektrycznych). Staż pracy: 20 lat w przemyśle i 20 lat w administracji państwowej szczebla wojewódzkiego - transformacja gospodarki z socjalistycznej na rynkową.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka