Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
31 obserwujących
394 notki
533k odsłony
  951   2

Jak w samorządach wydaje się unijną kasę.

Projekt "SMART Senior" w UW w Opolu
Projekt "SMART Senior" w UW w Opolu

         Jak donoszą nawet media sprzyjające totalnej opozycji  ( nie widząc w tym nic zdrożnego) Wojewódzki Urząd w Opolu zorganizuje projekt dedykowany dla seniorów -  60 osób w wieku powyżej 50 lat , bez względu na wykształcenie oraz status zatrudnienia może wziąć udział w szkoleniu w obsługi smartfona " SMART Senior".

           Nie ukrywam, że wiedza w tym zakresie jest niezbędna do funkcjonowania w dzisiejszej rzeczywistości ,ale  wydane na ten cel środki 598 tysięcy PLN  ( w tym samorząd dofinansuje przedsięwzięcie w wysokości 40 tys PLN, reszta to dotacje z EU dla 60 osób )  wydaje się kwotą zawrotna, tym bardziej, że w pamięci mam kwoty za kursy stacjonarne z IT, które były o połowę , a czasem i więcej tańsze od kwoty jaka przypada na jednego seniora-kursanta z Opola - 11 633 PLN . Nie wnikam w harmonogram, zakres i metody jaka będzie realizowane szkolenie zakładam , ze wszystko będzie profesjonalnie przeprowadzone.
Niewątpliwie na koszt szkolenia ma znaczny wpływ motywacyjne do nauki seniorów spotkanie ( każdej z grup ) z .... Dorotą Wellman . Wybór mentora dla seniorów nie jest chyba przypadkowy, na pewno w zakładanych celach aktywizacji seniorów w życiu społecznym podciągnie ich w stosowaniu wulgaryzmów i  zdefiniowaniu stosownej optyki do formacji będącej obecnie u władzy ;-)

       Jednym słowem widać jak na dłoni dlaczego samorządy tak ostro walczą ( Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Trzaskowski i włodarze innych większych miast RP ) aby strumień z unijnej kasy był dla nich w dalszym ciągu tak  szeroki i wartki ;-) Tu spokojnie można wyartykułować  na podanym przykładzie znane powiedzenie "easy come, easy go", bo nie uwierzę , ze taki kurs dla seniorów nie można byłoby zrealizować innym sumptem, który miałby nas pewno mniejsze koszty, lub swym zasięgiem obejmowałby więcej osób...

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka