32 obserwujących
816 notek
1088k odsłon
  671   1

Działalność antypolskich mediów na przykładzie biedaka umysłowego Bronisława Komorowskiego

Kolaż: Romuald Kałwa
Kolaż: Romuald Kałwa

Gerhard Schröder, kanclerz Niemiec w latach 1998–2005 w ostatnich dniach urzędowania podpisał budowę gazociągu Nord Stream, który omija Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę. Następnie był przewodniczącym Rady Dyrektorów rosyjsko-niemieckiego konsorcjum North European Gas Pipeline Company (NEGPC) budującego ten gazociąg. Obecnie Gerhard Schröder stał się obecnie enfant terrible niemieckiej polityki. Oficjalnie.

Dziwne jednak, bo przez tyle lat nie wiedzieliśmy o tym, że Gerhard Schröder przez 17 lat doradzał (pracował-współpracował) koncernowi Ringier Axel Springer, do którego w Polsce należą media – Onet, Fakt, Newsweek, Forbes, Przegląd Sportowy.

W tym miejscy warto zadać pytania jaki jest faktyczny cel działalności niemieckich mediów w Polsce. Przykład z dzisiaj:

„Komorowski: patriarcha Moskwy dogadywał się z polskimi hierarchami” https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bronislaw-komorowski-patriarcha-moskwy-dogadywal-sie-z-polskimi-hierarchami/gtrp7w8,79cfc278

Były prezydent Bronisław Komorowski posługuje się za pomocą redakcji tego kontrowersyjnego portalu zestawieniem:

• Tam jeszcze dają o sobie znać stare powiązania KGB-owskie, które w przeszłości oznaczały tyle, że cała hierarchia Kościoła prawosławnego w Związku Radzieckim, o ile nie siedziała w więzieniach, była na pasku KGB. Cerkiew zachłysnęła się Rosją w wydaniu Putina – mówił w Onet Opinie były prezydent Bronisław Komorowski, komentując wsparcie rosyjskiej cerkwi dla agresji na Ukrainę.

• Niestety patriarcha (Moskwy i Wszechrusi – red.) dogadywał się z niektórymi hierarchami polskiego Kościoła katolickiego, jeśli chodzi o budowanie negatywnego stosunku do cywilizacji zachodniej, która w przekonaniu niektórych hierarchów prawosławnych i nieprawosławnych jest zgnilizną – powiedział Bronisław Komorowski

Źródło Onet.pl: "Komorowski: patriarcha Moskwy dogadywał się z polskimi hierarchami":  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bronislaw-komorowski-patriarcha-moskwy-dogadywal-sie-z-polskimi-hierarchami/gtrp7w8,79cfc278

Tak wiele mediów dba o to, by Polacy myśleli o sobie jak najgorzej...

A gdyby tak oprócz prorosyjskich portali, zamknąć te antypolskie – czytaj: niemieckie, które prowokują Polskę do wojennego konfliktu i które nieobiektywnie nic nie piszą o wpływie Niemiec na rozwój Rosji i umacnianie władzy Putina?

Zdjęcie główne i poniżej: antypolskie okładki tygodnika Newsweek - rodem z gadzinówek z czasów II wojny światowej

image  

Założyciel koncernu, Axel Springer, pracował dla Hitlera: "(...) był współodpowiedzialny za propagandę antyżydowską, później pracował w Hamburger Neueste Zeitung, 1937 został zastępcą szefa redakcji, a po jej rozwiązaniu pracował od 1941 w rodzinnym wydawnictwie książkowym. 1941 urodził mu się syn Axel Junior (pseudonim Sven Simon). Axel Spriger był zwolniony ze służby wojskowej, był członkiem Narodowosocjalistycznego Korpusu Motorowego - podorganizacji NSDAP.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer

Kolejne pokolenia Niemców, kontynuują antypolską politykę.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale