32 obserwujących
816 notek
1088k odsłon
  915   0

Dr Franc Zalewski usprawiedliwia Katyń i ludobójstwo na Wołyniu

Fot. zrzut ekranu
Fot. zrzut ekranu

Nie pisałbym o tym, ale ten człowiek jest bardzo popularny w Internecie. W dodatku tymi samymi tezami posługuje się Rosja atakując Polskę i usprawiedliwiając ludobójstwo na Polakach.

Dr Franc Zalewski, absolwent polskich uczelni, usprawiedliwia Katyń i ludobójstwo na Wołyniu twierdzi, że Polacy wybili 200 000 sowieckich jeńców wojennych z wojny Polsko-bolszewickiej. Wcieleni kozaccy z armii Budionnego, siłą wcieleni do Armii Czerwonej, byli Ukraińcami, zamordowanymi przez Polaków przez siepaczy Piłsudskiego, którzy szablami mordowali, uciekających z obozów jenieckich niewinnych Ukraińców.

Po wojnie, nagrodzeni polscy siepacze, przejmowali ich domy na Ukrainie, wyganiając ukraińskie rodziny do stodół. To było przyczyną rzezi wołyńskiej, która była po prostu usprawiedliwionym odwetem, o którym nie chcą mówić polscy historycy. Ci sami siepacze, zostali zamordowani w Katyniu przez Żydów.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XqKkC72gtGs

Takie to mądrości o Polakach zbrodniarzach opowiada urodzony w 1964 roku na Krymie pewien absolwent (?) historii na Uniwersytecie Opolskim, który pracę magisterska obronił w Krakowie, bo temat studiów tego wymagał. Nie ważne, że kłamie, ale ważne, że ma wpływ na wielu ludzi. Sieje ferment. Polscy koloniści osiedlający się w ZSRR w domach zabitych podczas wojny poslko-bolszewickiej niewinnych czerwonoarmistów – taki wniosek logiczny wypływa z jego mądrości.

- Polska wydała 69 000 jeńców sowieckich - bronisz sowieckich bandytów, którzy nie chcieli wydawać polskich jeńców - dla ciebie Katyń i zbrodnie UPA to sprawiedliwość i słuszna zemsta – napisałem pod filmem. Ale wolę skomentować jego działalność na blogu.

Nie będę sięgał daleko, tylko pójdę na łatwiznę. Na Wikipedii z dokładnym odniesieniem do źródeł jest napisane:

„Oprócz żołnierzy wziętych do niewoli, bolszewicka armia dokonała wielu mordów na miejscu, eksterminując także całe szpitale wojskowe. Szczególną bezwzględnością i okrucieństwem wobec jeńców (a także ludności cywilnej) wyróżniała się Konna Armia Budionnego oraz Konny Korpus Gaja. Do bardziej znanych zbrodni kawalerii Gaja należy torturowanie i wymordowanie jeńców z polskiej Brygady Syberyjskiej w Chorzelach w sierpniu 1920 oraz kawalerzystów pułkownika Bolesława Roi 4 sierpnia 1920 w Ostrołęce. Armia Budionnego spaliła szpital z rannymi żołnierzami oraz personelem medycznym w Berdyczowie mordując w ten sposób ponad 600 osób, a we wsi Bystryki zamordowali 700 żołnierzy 50 Pułku Strzelców Kresowych. Tę ostatnią rzeź opisał jej uczestnik, bolszewicki żołnierz, potem pisarz Isaak Babel w swoich Dziennikach (polskie wydanie z 1998, str. 144). Żołnierze Budionnego wymordowali także rannych i jeńców w Zadwórzu. Oddziały 3 Korpusu Kawalerii Gaja wymordowały łącznie ponad 1000 polskich jeńców”.

Podsumowując, z niewoli sowieckiej nie wróciło 19 tysięcy osób, czyli 42% z ogólnej liczby 45 tysięcy Polskich jeńców.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jeńcy_polscy_w_niewoli_sowieckiej_(1919–1922)

Ten wdzięczny student studiów doktoranckich na AGH finansowanych przez polski rząd oraz wsparciu prorektora doktorat obronił ostatecznie na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. W swoim CV i biografii naukowej pisze, że studia doktoranckie na AGH przerwał z powodów rodzinnych. - https://www.slideshare.net/dedicaces/dr-franc-zalewski-biografia-naukowa-oraz-curriculum-vitae

Zastanawia mnie, kto go tak promuje.

Dziekan Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH prof. Jacek Matyszkiewicz w sprawie meteorytu w Lesie Wolskim w Krakowie:

„- Nie, o pomyśle pana Zalewskiego dowiedziałem się dopiero teraz i nic dziwnego, bowiem jest to kompletna bzdura. Pan Zalewski twierdzący, że jest doktorantem AGH został skreślony z listy słuchaczy studiów doktoranckich już dwa lata temu i teraz o ile się nie mylę, ma otwarty przewód doktorski na Uniwersytecie Śląskim. Nasi doktoranci prowadzą rzetelne badania, a nie wymyślają takich bredni. Jego "teoria" nie jest nawet kontrowersyjna, a jedynie świadczy o kompletnym braku podstawowej wiedzy geologicznej. Jestem w stanie zrozumieć, że ten pan wierzy w swoje pomysły, niemniej jednak nie dostrzega zasadniczych przesłanek, które kompletnie wykluczają jego teorie. Uważam, że jest to szukanie taniej sensacji kosztem rzetelnej nauki”. Prawdopodobnie krater po meteorycie to kamieniołom”: https://dziennikpolski24.pl/meteoryt-to-bzdura/ar/2628738 Meteoryt to bzdura! 4 sierpnia 2009

Franc Zalewski był bohaterem artykułu opolskiego wydania „Gazety Wyborczej” Joanny Pszon, pt.: „Opolszczyzna miała swój Biskupin z 9 lutego 2008 roku – „Jest niemal pewne, że na terenie dzisiejszej Opolszczyzny istniało przed niespełna trzema tysiącami lat grodzisko wielkości Biskupina

Źródło: https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,4913061.html

„Na jego ślad natrafił Franc Zalewski, który wyszedł z córeczką na spacer po Woskowicach Małych, miejscowości tuż przy granicy Opolszczyzny z woj. wielkopolskim. W oko wpadł mu przypadkowo leżący przy drodze kamień. Jak to geolog, obejrzał go ze wszystkich stron dokładnie i ze zdumieniem stwierdził, że to tatrzański granit. - Jak granit z Tatr przywędrował do Woskowic Małych? - zastanowił się, targając bryłę ze sobą. Było to dwa lata temu.

Po konsultacji z kolegami geologami oraz profesorem krakowskiej AGH, u którego kończy właśnie doktorat, oszacował, że kamienie ludzka ręka obrabiała przed prawie trzema tysiącami lat (ok. 900 lat p.n.e.). Zalewski wie, co mówi, bo jest inżynierem, skończył też historię, a obecnie na co dzień bada piramidy - konkretnie bloki, z których są wykonane, oraz ślady ich obróbki”.

Nie wiadomo, jacy to koledzy i jaki profesor.

No właśnie, jak przywędrował ten granit? „Gródek stożkowaty w Woskowicach Małych ma późnośredniowieczną metryką i jest datowany na XIV – XV w., choć jego początki mogą sięgać już końca XIII” (...) „Obiekt był badany sondażowo w 1971 r. przez Z. Bagniewskiego”. https://zabytek.pl/pl/obiekty/woskowice-male-grodzisko

Franciszek Zalewski wszędzie, gdzie się da widzi UFO – to kosmici budowali piramidy w Egipcie i Mezoameryce - jego dowody, czy też błędne przekonania naukowe w kwestii geologii to zabobony. Obalił je na kanale Smartsgam:

„Totalne i ostateczne obalenie bzdur dr Franca Zalewskiego”

 https://www.youtube.com/watch?v=RCz7C1uKn64

„Dr Franc Zalewski. Co ukrywa największy foliarz Polskiego YouTube?”

https://www.youtube.com/watch?v=_jco6uVfx0M

„Dr Franc i ślady starożytnej zaawansowanej cywilizacji”

 https://www.youtube.com/watch?v=GeCJAR5nGXA

image

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale