Blog
Superklaster
Romuald Kałwa
Romuald Kałwa Publikator
15 obserwujących 420 notek 488266 odsłon
Romuald Kałwa, 10 października 2018 r.

O tych przestępstwach nie usłyszysz w TVP

372 5 0 A A A
Ukraińcy szturmujący polską granicę, fot. Youtube
Ukraińcy szturmujący polską granicę, fot. Youtube

Grzegorz Kijowski – piłkarz Garbarni Kurów – został zmordowany w połowie września 2017 roku. Ukrainiec zadał 10 silnych ciosów nożem. Serhii V. pod koniec września został skazany na dożywocie. „Smaku” sprawie doznaje fakt, że w Ukrainie ten 37-latek odbył już 15-letni wyrok za zabójstwo – informuje Dziennik Wschodni.

Źródło: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ukraincy-brutalnie-zaatakowali-polakow-na-przejsciu-granicznym-jest-wyrok,n,1000228283.html

 - Polskie suki, dziwki. Polaczków trzeba mordować – mieli krzyczeć Ukraińcy. Jedna z Polek poprosiła, by ich przepuścili. – Ty suko stąd nie wyjedziesz – odparł jej Mykola T., jeden z oskarżonych. – Pozabijam Polaczków. Polska suko na kolana. Zabiję cię – tak do pasażerki peugeota miał krzyczeć 38-letni Volodymyr P., główny oskarżony w późniejszym procesie czytamy w Dzienniku Wschodnim. (...) - Zrobimy wam powstanie i będziemy was wyżynać – krzyczała Vira D., jedna z oskarżonych.

Volodymyr P., Konstanty V., Roman G. zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 1 tys. zł. Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że zachowanie Ukraińców spełnia znamiona znieważania i stosowania przemocy z powodu przynależności narodowej. Łącznie wyrok usłyszało 7 obywateli Ukrainy: Volodymyr P., Konstanty V., Roman G. zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 1 tys. zł. Muszą zapłacić również po 5 tys. złotych dwójce pokrzywdzonych. Oleg G. został ukarany karą 11 miesięcy wiezienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywną 1 tys. zł. Na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 1 tys. złotych został natomiast skazany Mykola T. Viera D. dostała karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 700 zł grzywny; musi także zapłacić poszkodowanym 2 tys. zł. zadośćuczynienia. Wyrok usłyszała także Olha S.- 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 700 zł grzywny i 1,5 tys. zł zadośćuczynienia. – pisze Kurier Lubelski.

źródło: https://kurierlubelski.pl/hrebenne-atak-ukraincow-na-polakow-incydent-na-przejsciu-granicznym-jest-wyrok/ar/13558737

Śmiesznie niskie wyroki. Ukraińcy, którzy protestowali przeciwko zawieszeniu przez Polskę przepisów o małym ruchu granicznym, tym samym pokazali, że zawieszenie takich przepisów może nie było tak głupim pomysłem. Polecam wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: Ukraińcy, przemyt broni do Polski.

W Chełmie działał gang Ukraińców napadających na Polaków i torturujących ofiary rozgrzanym żelazkiem.W Chełmie działał gang Ukraińców napadających na Polaków i torturujących ofiary rozgrzanym żelazkiem.

Ukraińcy poboli chłopaka w Oławie, ale sami też padają ofiarami pobić, np. we Wrocławiu pobito młodego Ukraińca, który zwrócił uwagę wandalom niszczącym klatkę schodową. W warunkach recydywy przestępstwa dopuścił się 22-letni Mariusz J., który pobił trzech Ukraińców, a jednego podpalił.

Tajemnicza jest również śmierć 20-letniego Ukraińca, podczas letniej imprezy plenerowej w jednej z wsi w woj. opolskim. Ciało odnaleziono w wodzie zupełnie przypadkowo, bo poszukiwano 3,5 letniego chłopca, którego na szczęście znaleziono. Nie wiadomo co robił, z kim przebywał, i czemu nie zgłoszono jego zaginięcia. W dodatku do dziś nie poznaliśmy przyczyn śmierci mężczyzny. Tymczasem takich uciszanych spraw na terenie Polski może być wiele.

Opublikowano: 10.10.2018 17:14. Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 17:29.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @osasunna  Żeby odezwała się osasa :)
  • @35stan  Podobnie Emanuel Macrone popiera przewrót w Wenezueli - to mają być politycy?...
  • @Gapiszon2  Niemcy, Niemcy i jeszcze raz Niemcy. Czy zwolennicy/ Sympatycy Niemiec zrozumieją,...

Tematy w dziale Społeczeństwo