17 obserwujących
479 notek
594k odsłony
378 odsłon

O tych przestępstwach nie usłyszysz w TVP

Ukraińcy szturmujący polską granicę, fot. Youtube
Ukraińcy szturmujący polską granicę, fot. Youtube
Wykop Skomentuj5

Grzegorz Kijowski – piłkarz Garbarni Kurów – został zmordowany w połowie września 2017 roku. Ukrainiec zadał 10 silnych ciosów nożem. Serhii V. pod koniec września został skazany na dożywocie. „Smaku” sprawie doznaje fakt, że w Ukrainie ten 37-latek odbył już 15-letni wyrok za zabójstwo – informuje Dziennik Wschodni.

Źródło: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ukraincy-brutalnie-zaatakowali-polakow-na-przejsciu-granicznym-jest-wyrok,n,1000228283.html

 - Polskie suki, dziwki. Polaczków trzeba mordować – mieli krzyczeć Ukraińcy. Jedna z Polek poprosiła, by ich przepuścili. – Ty suko stąd nie wyjedziesz – odparł jej Mykola T., jeden z oskarżonych. – Pozabijam Polaczków. Polska suko na kolana. Zabiję cię – tak do pasażerki peugeota miał krzyczeć 38-letni Volodymyr P., główny oskarżony w późniejszym procesie czytamy w Dzienniku Wschodnim. (...) - Zrobimy wam powstanie i będziemy was wyżynać – krzyczała Vira D., jedna z oskarżonych.

Volodymyr P., Konstanty V., Roman G. zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 1 tys. zł. Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że zachowanie Ukraińców spełnia znamiona znieważania i stosowania przemocy z powodu przynależności narodowej. Łącznie wyrok usłyszało 7 obywateli Ukrainy: Volodymyr P., Konstanty V., Roman G. zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 1 tys. zł. Muszą zapłacić również po 5 tys. złotych dwójce pokrzywdzonych. Oleg G. został ukarany karą 11 miesięcy wiezienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywną 1 tys. zł. Na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 1 tys. złotych został natomiast skazany Mykola T. Viera D. dostała karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 700 zł grzywny; musi także zapłacić poszkodowanym 2 tys. zł. zadośćuczynienia. Wyrok usłyszała także Olha S.- 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 700 zł grzywny i 1,5 tys. zł zadośćuczynienia. – pisze Kurier Lubelski.

źródło: https://kurierlubelski.pl/hrebenne-atak-ukraincow-na-polakow-incydent-na-przejsciu-granicznym-jest-wyrok/ar/13558737

Śmiesznie niskie wyroki. Ukraińcy, którzy protestowali przeciwko zawieszeniu przez Polskę przepisów o małym ruchu granicznym, tym samym pokazali, że zawieszenie takich przepisów może nie było tak głupim pomysłem. Polecam wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: Ukraińcy, przemyt broni do Polski.

W Chełmie działał gang Ukraińców napadających na Polaków i torturujących ofiary rozgrzanym żelazkiem.W Chełmie działał gang Ukraińców napadających na Polaków i torturujących ofiary rozgrzanym żelazkiem.

Ukraińcy poboli chłopaka w Oławie, ale sami też padają ofiarami pobić, np. we Wrocławiu pobito młodego Ukraińca, który zwrócił uwagę wandalom niszczącym klatkę schodową. W warunkach recydywy przestępstwa dopuścił się 22-letni Mariusz J., który pobił trzech Ukraińców, a jednego podpalił.

Tajemnicza jest również śmierć 20-letniego Ukraińca, podczas letniej imprezy plenerowej w jednej z wsi w woj. opolskim. Ciało odnaleziono w wodzie zupełnie przypadkowo, bo poszukiwano 3,5 letniego chłopca, którego na szczęście znaleziono. Nie wiadomo co robił, z kim przebywał, i czemu nie zgłoszono jego zaginięcia. W dodatku do dziś nie poznaliśmy przyczyn śmierci mężczyzny. Tymczasem takich uciszanych spraw na terenie Polski może być wiele.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo