22 obserwujących
638 notek
863k odsłony
258 odsłon

Mam gdzieś generała Francisco Franco i jego ekshumację

Generał Franci i Himmler w 1940 r.
Generał Franci i Himmler w 1940 r.
Wykop Skomentuj9

Polskiej prawicy odbija. Emocje biorą górę nad rozsądkiem. Wielu użala się, że dochodzi do zdziczenia w związku z ekshumacją generała Franco w Hiszpanii. A owszem, dochodzi, ale po obu stronach konfliktu. Czczenie Franco to jeszcze gorzej, jakby czczono generała Pinocheta, który na swoim sumieniu ma wiele przekrętów np. gwałty na dzieciach w tolerowanej przez niego sekcie – Colonii Dignidad.

Ludzie mają prawo do złych wyborów politycznych, pamiętajmy o tym. W Hiszpanii demokratycznie wybrana lewicowa władza (z której założeniami się nie zgadzam), została obalona w wojenny sposób, a z Hiszpanii zrobiono poligon przed II wojną światową dla Sowietów i Niemiec.

Ktoś, kto uważa, że Franco za pomocą siły miał prawo dokonać rebelii (z pomocą Włoch i III Rzeszy), powinien przyznać takie prawo Komitetowi Obrony Demokracji i Obywatelom RP obecnie w Polsce. Czy jeśli znowu wygra postkomuna w Polsce, to sięgnie za broń i będzie strzelać do współobywateli?

Franco chronił morderców Polaków, zbrodniarzy hitlerowskich, którzy w jego Hiszpanii mogli czuć się bezpiecznie. Chcecie dać mu za to medal?

A może Franco miał rację wysyłać przeciwników politycznych do niemieckich obozów koncentracyjnych? Porwania, tortury, egzekucje, gwałty, wywózki do obozów koncentracyjnych. Z lewicowym rządem republikańskim można było się nie zgadzać, ale był... legalny. Tyle, że również stosował terror.  

Przyjmuje się, że wojna domowa w Hiszpanii wybuchła latem 1936 roku. W rzeczywistości przemoc szalała tam od czasu obalenia monarchii i proklamowania Republiki w kwietniu 1931 roku.

Już w następnym miesiącu lewicowi demonstranci spalili ponad sto kościołów i klasztorów. Władze nakazały policji nie reagować. W tym samym roku Edward Gamas, wielki kanclerz Najwyższej Rady Loży masonerii francuskiej, publicznie pochwalił hiszpańskich „braci fartuszkowych” za „zerwanie pęt” i „wpuszczenie światła Wolności”.

Źródło: https://www.pch24.pl/wielka-krucjata-iberyjska--10-rzeczy-ktorych-nie-wiesz-o-hiszpanskiej-wojnie-domowej,67228,i.html

Ps. Jedni warci drugich, a Polacy jak zwykle, niepytani i nieproszeni, przejmują się całym światem, a już najbardziej bawi mnie, gdy głupcy przejmują się brakiem patriotyzmu w Niemczech i najazdem na Niemcy islamskich imigrantów. Czy nie rozumiecie, że robi się to specjalnie, by na zawsze osłabić Niemcy, nie rozliczone jeszcze z nazizmem i tym, że cały ten naród poparł mordowanie Słowian? Czy naprawdę Was pokręciło? Brońcie Franco, brońcie ludzi rzucających takie potwarze na Polaków, jak "Polskie obozy koncentracyjne".


Poniżej, masowy grób ofiar gen. Franco

image

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka