GPS GPS
1845
BLOG

Wolna Polska

GPS GPS Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 48

       Niektórzy uważają, że od blisko trzydziestu lat mamy wolną Polskę. Nie mają racji. Polska nie jest wolna. Jest okupowana przez wyjątkowo destrukcyjne państwo. Polacy są zniewalani i traktowani jak bydło.

       Żyjemy w państwie socjaldemokratycznym, które wolność niszczy. Więc to nie jest wolny kraj. Jesteśmy pod okupacją państwa, które się wtrynia w najdrobniejsze aspekty naszego życia, które odbiera nam większość owoców naszej pracy, które ustanawia miliony bzdurnych przepisów. To jest zamordyzm, a nie wolność.

       I nie jest to winą akurat rządzącej partii - tak było za wszystkich poprzednich rządów. Władza wykonawcza, każda, tylko wykonuje zamordystyczny ustrój. Złe jest prawo i konstytucja. Ale to też nie jest jakaś polska specyfika. Problem ze zniewalającym ustrojem mają prawie wszyscy ludzi na Ziemi. Tylko jedni mniejszy, inni większy.

       Na świecie w ogóle nie ma wolnego kraju. Wszystkie tereny zamieszkałe przez ludzi są okupowane przez mniej lub bardziej opresyjne państwa czy klany, które bezpodstawnie ograniczają wolność.

       Ideałów nie ma. Nie istnieje dobry człowiek. Wszyscy jesteśmy grzesznikami. I tak samo jest z państwami: wszystkie ograniczają wolność ponad dopuszczalną moralnie miarę. Wszystkie kraje świata są okupowane przez opresyjne państwa. Jedne mniej opresyjne, inne bardziej. W Europie najmniej opresyjna jest na przykład Szwajcaria. A III RP jest jednym z bardziej zamordystycznych państw.

       Więc jeśli jesteśmy wolnym krajem, to relatywnie. W porównaniu z Koreą Północną mamy dużo wolności, ale w porównaniu z Liechtensteinem mamy jej mało. Wolność nie jest zero-jedynkowa - jest stopniowalna. Powstają nawet metodologie, które mierzą to liczbowo, na przykład taki: ranking wolności ekonomicznej

       Niemniej do ideałów powinniśmy dążyć, nawet jeśli ideały nie realizują się w praktyce. Nawet jeśli mamy tylko 68% wolności ekonomicznej, to powinniśmy dążyć do wolności w 100% - może wtedy osiągniemy choć te 90% jakie ma Hong Kong. Jedyną partią w Polsce, która do tego wolnościowego ideału dąży jest partia Wolność.

       Wszystkie inne partie - dziś to wszystkie partie parlamentarne, czyli rządzący PiS oraz opozycyjne PO, PSL i Nowoczesna, oraz partie pozaparlamentarne takie jak Razem czy SLD - mają program socjaldemokratyczny, różniący się w drobnych, mało znaczących szczegółach. Polska nie będzie wolna dopóki ten program jest realizowany. Zmienianie szczegółów nic istotnego nie zmienia. Socjalizm w każdej postaci jest niszczycielski.

       Każda partia czy koalicja rządząca w Polsce robi w połowie dobrze i w połowie źle. PiS też tak właśnie robi. Dobre jest to, że odsuwa od władzy złych, skorumpowanych, skompromitowanych funkcjonariuszy państwa. Złe jest to, że w ich miejsce powołuje funkcjonariuszy, którzy będą tak samo źli, skorumpowani i się tak samo skompromitują. Takie błędne koło przetacza się przez nasz biedny kraj już któryś raz.

       Ta polityczna karuzela jest zła. Trzeba to błędne koło przeciąć. Jedyną metodą jaką widzę jest wprowadzenie do parlamentu przedstawicieli partii Wolność. Polska może być wolna.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

Tożsamość narodowa <- poprzednia 

następna notka -> Polacy kombinują, nawet żeglarze

Tagi: gps65, Polska, Wolność, kraj, państwo.

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo