Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
121 obserwujących
1505 notek
1907k odsłon
358 odsłon

Jest dobrze!

Wykop Skomentuj3

       Bardzo dobre wyniki dla Konfederacji! Gdyby to samo się powtórzyło w wyborach polskich, to ani PiS, ani KE nie mają samodzielnej większości i muszą szukać koalicjantów. KE + Wiosna nie ma większości. Jedyna sensowna koalicja mająca większość to PiS + Konfederacja. To pozwala dużo od PiS-u wytargować. Na pewno likwidację podatku dochodowego. Jest dobrze!

       Kukiz powinien szybko się zdecydować. Gdy w polskich wyborach będzie pod progiem, to bardzo pomoże PiS-owi, ale sam nic nie dostanie. Wchodząc do PiS dostanie co najwyżej posady rządowe, ale bez posłów. Obie te wersje to będzie konformizm, który w sumie nic sensownego nie da, nic nie zmieni. Wchodząc do Konfederacji ma szansę wziąć udział w ostrej walce o pozytywny rozwój Polski.

       Jeśli Kukiz i Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego wejdą do Konfederacji, to Konfederacja na pewno w polskich wyborach na jesieni wyjdzie ponad próg wyborczy. Nawet jeśli PiS dostanie 42% to nie uzyska większości, bo wtedy nikt nie będzie tuż pod progiem, więc nie zmarnuje się dużo głosów, tak jak to się stało w poprzednich wyborach. Więc do rządzenia będzie potrzebna koalicja.

       Języczkami u wagi będą Konfederacja i ewentualnie Wiosna. Dziś słyszę głosami prominentnych działaczy PiS, że absolutnie wykluczają koalicję z Konfederacją. Więc przez najbliższe pół roku będzie bardzo ostra walka między PiS i Konfederacją. To bardzo utrudni ewentualną koalicję. Polska na tym straci, ale trudno, to decyzja PiS – niech biorą za koalicjanta Wiosnę, albo wreszcie utworzą POPiS. Konfederacja w obu wariantach bardzo zyska.

       Jakie by warianty nie rozważać to są one korzystne dla Konfederacji. Co najwyżej na niektórych straci Polska. Straci wtedy, gdy uda się Konfederację chwilowo wyizolować. Więc radziłbym nie atakować Konfederacji, bo można na tym tylko stracić – najpierw dla Polski, a potem dla siebie.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:  

Dlaczego żeglarz to dobry kandydat na męża! <- poprzednia notka 

następna notka -> Nie jest dobrze

Tagi: gps65, wybory, polityka, spekulacje.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale