0 obserwujących
39 notek
23k odsłony
  108   0

Polska tonie a kryzys dopiero się zaczyna

Co najważniejsze dla Polaków?

Jak obserwuje się tzw. społeczeństwa rozwinięte widać 2 cechy dominujące - materializm i egoizm. Materialnie bowiem Zachód jest zainteresowany w prosperity i pomnażaniu dóbr oraz pieniędzy bądź redukcji strat. Egoizm widoczny na każdym kroku oznacza, że dla jednostek, społeczności, państw, kościołów - najważniejszymi są autochtoni. Czyli dla Francuzów - Francuzi, Szwedów - Szwedzi a Duńczyków oni sami i Grenlandczycy - ci ostatni pod warunkiem, że Dania ciągle zarządza tą pajdą wszystkiego. Postawa taka jest zdrowa i nie zakłamana. Dbają o siebie.

Patrząc na Polaków wydaje się, że najważniejsi dla nich są Polacy ale tylko ci, którzy przytakują i coś dla nich mogą zrobić. Czyli pracodawcy, krewni po  których można dziedziczyć, rodzice utrzymujący dzieci, koledzy, którzy mogą coś załatwić i tak dalej. Tu liczy się tylko użyteczność. Nie ma bowiem mowy o bezinteresownej solidarności.Oczywiście nikt się nie przyzna - to też polski wynalazek.

Były prezydent Wałęsa szanuje tylko tych, którzy się z nim zgadzają albo nie kwestionują jego wizji świata. No tu przesadziłem - jak ktoś taki może mieć wizję skoro "ni cytaty ni pisaty". Wałesa to zresztą tylko ilustracja prostactwa i tego niepozytywnego egozimu, który doprowadził Polaków na skraj przepaści.

Jak sobie pomóc?

Dla Polski i Polaków nie ma ratunku. W trybie pilnym trzeba jeszcze tylko zwiększyć dopływ używanych samochodów. Postępowanie polsko-egosityczne, brak hamulców moralnych i jakiejkowiek dyscypliny juz-już za chwilę doprowadzą do dalszego znaczącego wyniszczenia biologicznego. Moralne i umysłowe jest faktem.

Przedsiębiorczość polska

Tzw. prywatne firmy w Polsce zatrudnią wielu ludzi. Pod warunkiem, że ci najpierw zatrudnią się sami czyli opłacą ZUS, kupią narzędzia i warsztaty pracy oraz materiały do świadczenia uslug lub produkcji. Wtedy - polski przedsiębiorca - chętnie weźmie towar lub usługę z opóźnioną płatnością na 45 dni aby oświadczyć, że zatrudnił.

W tej mechanice juz niedługo kierowcy autobusów miejskich będą płacić za ich leasing i ponosić solidarnie ryzyko braku pasażerów na tzw. pustych przelotach. Cóż, model ekonomiczny.   

Do przodu - 8 pasów ruchu!

Dlatego też - protestujcie Polacy przeciwko polskim autostradom, polskim obwodnicom, sprzyjajcie ochronie dzików w centrach miast i kultywowaniu dzikości rzek w w tychż; chrońcie wolność przestępczości oraz prawa przestepców; a także wolność do łamania wszelkich tzw. przepisów, które właśnie uchwalił polski Sejm.

Poierajcie słuszne dążenia mieszkańców gett na przedmieściach francuskich miast oraz tnijcie deficyt budżety państwa polskiego; zamartwiajcie się prawami imigrantów z Afryki Równikowej zajmujących co lepsze mieszkania komunalne w Odense albo biednymi handlarzami narkotyków, niesłusznie postrzelonymi przez policję w jakimś-tam miejskim getcie.

Niedługo Europa ponownie pośpieszy wam z pomocą gdyż znowu nie będzie was stać na cukier, buty, i inne utensylia dnia codziennego. Ale budżet Polski będzie wzorem. Równiez dla tych co będą mieć dług publiczny w wysokości dowolnej i utrzymaną ratunkowo konsumpcję wewnętrzną. Czyli niemiecką lub jakąs inną.

A na dary serca z Europy kochającej Polaków - ci ostatni mogą zawsze liczyć.

GdH/Narvik 12/2008  

 

 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale