z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
31 obserwujących
831 notek
838k odsłon
255 odsłon

Zakochani w gotówce

Wykop Skomentuj13

Pojawił się na Salonie tekst o tym, że Polacy pokochali płatności bezgotówkowe. Że w tej formie rozliczeń jesteśmy wręcz w europejskiej czołówce.

Nie mam zamiaru temu zaprzeczać ale...

Ale jest wśród nas grupa ludzi, którzy nadal czują silna więź emocjonalną szeleszczącymi banknotami i brzęcząca monetą.


To właśnie ci miłośnicy gotówki w garści kierowani przez różne Inspiratory (może z Kremla) rzucili się zaraz na początku pandemii w stronę bankomatów aby szybko wypłacić ukochaną gotówkę. Bo uwierzyli Inspiatorom, że tej gotówki może zabraknąć.

I teraz ci miłośnicy szeleszczącego pieniądza wytrwale płacą wymiętolonymi banknotami mimo licznych zachęt do bardziej higienicznych płatności bezgotówkowych. W maseczce, która bardziej przydałaby się salowej lub lekarzowi, ale z plikiem wytłuszczonych banknotów w dłoni.


I wbrew pozorom ci miłośnicy papierowego pieniądza to nie tylko ludzie starsi, emeryci i lękowcy przekonani o rychłym upadku systemu bankowego. To często też biznesmeni, którzy właśnie tak prowadzą swój biznes. Tak aby jak najmniej śladów swej działalności pozostawić w systemie bankowym.

Nie mam karty i co mi zrobisz... Tu pojawia się bezczelny uśmiech typa, który ze zręcznością bazarowego cinkciarza jedną dłonią potrafi odliczać tysiące z grubego pliku zwiniętego w rulon.


Cóż... Nadal wierzymy, że ten papierowy pieniądz jest pewniejszy od tych "wirtualnych" na koncie.

Ale czy tak jest naprawdę? W końcu to też tylko mały, zadrukowany skrawek papieru, który w sytuacji naprawdę kryzysowej nie nadaje się nawet do tego by zastąpić nim papier toaletowy.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka