intuicja intuicja
416
BLOG

Jakie to szczęście...

intuicja intuicja Społeczeństwo Obserwuj notkę 25
... że Bóg jest zarówno nieskończenie dobry jak i nieskończenie mądry. Ta równowaga to doskonałość, która zapobiega, w imię dobra albo w imię mądrości, stosowaniu jakiejkolwiek przemocy (oskarżeń, złości). Dlatego wszystkich usprawiedliwił w Chrystusie.

A ponieważ tak pojęta doskonałość nie jest dana ludziom, zawsze będą krzywdzić. 

Zarówno w imię dobra, jak i w imię mądrości.

To tak cudownie łechce ludzkie ego...

Że walczą w imię dobra ubliżając innym, niszcząc ich  - sentymentalne ego.

Że walczą w imię mądrości ubliżając innym, niszcząc ich  - intelektualne ego.

Mówię też o sobie.


Wszystkich, których na salonie kiedykolwiek obraziłam lub skrzywdziłam - przepraszam.

Wiem już, że większość rozmów prowadzonych tutaj nie ma najmniejszego sensu. Są iluzją działań i nie mogą spowodować rzeczywistej zmiany. Może czasem odrobinę zmieniają myślenie, ale nawet do tego trzeba odwagi, dobrej woli, uczciwości i otwartości (których jak na lekarstwo). A myślenie (w sensie łączenia kropek) to przecież zaledwie początek prawdziwej zmiany.


I wracam do swojej izdebki:)

Świetne wykonanie tej pięknej pieśni.



EDIT 27.04.2026 r. (z komentarza)

"Dwie rzeczy są niezbędne, aby dobrze zrozumieć to, co dzieje się wokół nas (oprócz oczywiście wiedzy i inteligencji):

codzienny różaniec (czyli lekcja pokory u Królowej) i jak najczęstsza Eucharystia (czyli iskra z Nieba).

Bez tego wszelkie snucie teorii jest bałwochwalczym łączeniem kropek.

Czyli czymś w swej istocie

z

ł

y

m.

PS (dobrze byłoby, aby ktoś zechciał nam w interpretacjach pomóc, no ale musiałby to być przyjaciel)"

intuicja
O mnie intuicja

Niczego się nie boję :) <img

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (25)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo