99 obserwujących
702 notki
625k odsłon
801 odsłon

Strajk nauczycieli przyczyną samobójstw wśród uczniów.

Wykop Skomentuj6
Prezydent Gdańska, pani Dulkiewicz stwierdziła że wzrost prób samobójczych uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum to zasługa reformy przeprowadzanej przez PIS. Została za to ostro skrytykowana przez nurt bliski moim poglądom.  Jedno z najdelikatniejszych komentarzy na jej wypowiedz to : "nikczemnej wypowiedzi Dulkiewicz... " itd...
Ja w przeciwieństwie do ludzi mi bliskich, nie potępiam wypowiedzi prezydent Gdańska. Ja nawet chylę przed nią czoła. Niewielu jest już ludzi którzy potrafią otworzyć "puszkę Pandory"  a tej pani udało się otworzyć. Mam taką nadzieję.
Ok.     Do rzeczy. Jest duża możliwość że dziecko dzięki reformie wprowadzonej w oświacie przez PIS nie dostało się np. do liceum nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki o którym marzyło, bo przepełnienie. Ma możliwość nauki jedynie w liceum nr. 2 im. Mikołaja Kopernika. Jest to liceum  mniej popularne w tym mieście powiatowym. No i z tej przyczyny dziecko idzie do sklepu i kupuje solidny sznur. 2 metry.
Nie nabijajcie się. Jest taka możliwość !
Strajk nauczycieli pod koniec roku szkolnego. Wiele dzieciaków (a nawet dorosłych. sam mam podobnie) zostawia wszystko na ostatnią chwile. Poprawianie ocen, uzupełnienie wiedzy przed zbliżającymi się egzaminami itd. I nagle zostają pozbawieni tej możliwości. Strajk !
Sklerotykom przypomnę że podczas strajku padały deklaracje nauczycieli o "uwaleniu" jak największej liczby uczniów na koniec roku szkolnego. Ilu z tych "uwalonych" nie dostało się do liceum nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki ?
Ilu z nich wybrało 2 metry sznura zamiast liceum nr. 2 ?

Grzegorz Jarzębski.
Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo