4 obserwujących
103 notki
55k odsłon
205 odsłon

Zaakceptuj Siebie!!!

Wykop Skomentuj10

Kiedy na studiach prawniczych pod koniec lat osiemdziesiątych miałam prawo rodzinne, ćwiczeniowiec omawiał prawa akta cywilnego. Polskie prawo rodzinne mówi o mężczyżnie i kobiecie. Rozróżnia się płeć naturalną i metrykalną. Ćwiczeniowiec nam mówił, że już wtedy rodził się problem jak definiować tzw. transseksualistów, wtedy nazywano ich transwestytami. Już wtedy medycyna wymyśliła płeć fizyczną i mózgową. Ideałem jest, kiedy człowiek psychicznie czuje się np. kobietą i fizycznie wygląda jak kobieta. Są jednak przypadki, kiedy... człowiek wygląda jak kobieta, a psychicznie czuje się mężczyzną lub odwrotnie. W takich przypadkach dochodzi nawet do chorób psychicznych, a nawet do... samobójstw. Ćwiczeniowiec mówił nam, że w prawie polskim decyduje płeć metrykalna, a płeć definiuje się, jeśli człowiek posiada zewnętrzne narządy implikujące daną płeć.  Kobieta po zabiegu zmiany narządów płciowych uważana była mężczyznę. W takim wtedy kierunku szło orzecznictwo Sądu Najwyższego. Problem rodził się jeśli płeć faktyczna nie zgadzała się z płcią metrykalną. Wtedy trzeba dokonać zmiany zapisu w metryce. Do dzisiaj robi się to na drodze sądowej i do dzisiaj ta kwestia jest nieuregulowana prawnie. Zmiana zapisu w metryce w sprawie płci jest możliwa, ale postępowanie sądowe jest skomplikowane i bardzo długo. Chodzi tu głównie o postępowanie dowodowe.

Ideologia LGBT, bardzo teraz popularna i dla wielu jedyna słuszna ideologia to ideologia zajmująca się walką i postępowaniem gejów, lesbijek, osób transseksualnych i biseksualnych o prawa, tolerancję i godne życie w świecie.

Film belgijskiego reżysera pt. Girl jest właśnie filmem z dziedziny ideologii LGBT, ale filmem specyficznym i nie na siłę gloryfikujących odmieńców seksualnych i ukazujących jacy oni są szczęśliwi. Przeciwnie pokazuje jakie problemy i stres dla człowieka sprawia bycie odmieńcem seksualnym i pokazuje walkę człowieka z samym sobą o swoje ego.

Bohaterką filmu Girl jest nastolatka, szesnastoletnia dziewczyna, która chodzi do szkoły, ma normalne relacje z rówieśnikami, ma brata i wspaniałego ojca i realizuje swoje hobby, którym jest nauka baletu. Różnica między nią a rówieśnikami jest taka, że urodziła się jako chłopiec, ma męskie narządy płciowe, ale psychicznie czuje się dziewczyną. Ojca ma o otwartym umyśle, który wspiera ją w dążeniu do zmiany płci. Znajduje się pod opieką psychiatry i od czasu, kiedy zaczęła wchodzić w okres dojrzewania, zaczęła brać hormony i w jej męskie narządy płciowe przestały się rozwijać. W wieku szesnastu lat zewnętrznie wygląda jak dziewczyna, jej psychiatra na jej uwagę, że nie ma piersi, powiedział: jesteś dziewczyną, ładną dziewczyną. Ona jednak nie może się pogodzić z tym, że ma... fallusa i jądra. Swoje atrybuty męskości szczelnie codziennie zakleja plastrami. Ojciec i lekarz mówią jej, aby tego nie robiła, bo to szkodzi zdrowiu. Ona jednak ma na ich punkcie obsesję i nic sobie robi z ostrzeżeń mądrzejszych. Oczekuje na operację. Niestety, wyniszczyła sobie organizm i lekarz mówi, że operację trzeba odłożyć. W końcu nie wytrzymuje i... sama sobie nożyczkami ... obcina wacka. Trafia na ostry dyżur i w trybie ratowania życia robią jej operację zmiany płci. Film kończy się sceną, kiedy już jako pełnowartościowa dziewczyna idzie na naukę balety, jest rozlużniona psychicznie i uśmiechnięta. Film także zahacza o stosunek ludzi do jej odmienności seksualnej. W klasie nauczycielka każe zamknąć jej oczy i mówi: Niech podniosą rękę te dziewczyny, którym przeszkadza, że przebiera się w damskiej szatni. Nikt nie podnosi! Po zajęciach z baletu koleżanka jej mówi: dlaczego nie bierzesz prysznica, przecież jesteś spocona tak jak my, a nam twoja odmienność nie przeszkadza. Potem jest pokazana oklejona plastrami " w tym miejscu" jak bierze prysznic. Żadna z koleżanek nie reaguje. Na wycieczce we wspólnym pokoju koleżanki proszą ją, by pokazała im ... swojego wacka. Mówią: Ty nas nagie widzisz , więc my ciebie też chcemy. Film pokazuje, że społeczeństwo jest już nowoczesne i tolerancyjne. Ale to społeczeństwo belgijskie. Belgia to siedziba Unii Europejskiej... A u nas?

U nas polecam obejrzenie filmu Girl. Film jest dobry. Dobrze zrobiony i dobrze zagrany. Ma akcję, która wciąga. Na uwagę zasługuje gra głównej bohaterki. Jest to aktorka transseksualna. Film ze szczególnym naciskiem pokazuje jej brak piersi i męskie genitalia. Jest to bardzo ładna z twarzy aktorka i bardzo dobrze gra. Pokazuje twarzą stres ze swojej odmienności jaki przeżywa i rozterki psychiczne. Być może dlatego, że gra tu siebie? Film powinien obejrzeć każdy tzw. " zatwardziały" prawicowiec i katolik. Może dzięki temu dotrze do niego, że ludzie transseksualni nie są temu winni, że są inni, że walczą ze swoim ego i... potrzebują wsparcia i przyjażni, by zaakceptować samego siebie. My ich zaakceptujemy takich jakimi są, oni zaakceptują siebie i... wszyscy będą szczęśliwi.

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo