Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
70 obserwujących 331 notek 1042464 odsłony
jan mak, 23 listopada 2017 r.

Schetyna pożera Nowoczesną. Marny koniec pewnego projektu.

2034 117 0 A A A

Jedyna rzecz, która różniła Nowoczesną od PO, to był fakt, że Nowoczesna miała być czysta - niezwiązana ze złodziejstwami, reprywatyzacjami, antyspołecznymi ustawami i machlojkami przy katastrofie smoleńskiej. To miała być PO-bis, bez obciążeń, ale z tą samą ideologią, z tym samym pomysłem na Polskę, reprezentująca tę sama grupę "postkomunistycznych właścicieli III RO". 

Był moment, że wydawało się, iż to dobry pomysł, gdy Nowoczesna przegoniła w sondażach PO. Ale konsekwentna praca Schetyny połączona z wyjątkową inteligencją Petru, odwróciła sondaże, i Nowoczesna zaczęła się zsuwać systematycznie w kierunku progu wyborczego. Niedawno Petru stanął przed widmem utraty przywództwa w partii Petru i zdaje się uciekł do przodu składając (razem z Rabiejem) hołd lenny Schetynie. (Rabiej pewnie uznał, że przy marnych szansach na prezydenturę Warszawy, bardzo duża szansa na wiceprezydenturę jest więcej warta.)

Teraz są dwa scenariusze: albo Petru pozostanie szefem frakcji Nowoczesna w PO, a w wyborach samorządowych Nowoczesna zostanie do końca pożarta -- albo mniej prawdopodobne – wyrolowane panie z .N się zbuntują i wywalą Petru z partii jego imienia. 

Tak czy inaczej trzeba pogratulować Schetynie. Wygrał kolejny punkt w walce z Tuskiem. Jeśli Petru utrzyma się na fotelu szefa frakcji .N, i totalna opozycja wystawi jednego kandydata, to jej szanse na utrzymanie Warszawy są bardzo duże (i gdybym miał obstawiać, to obstawiłbym wygraną Trzaskowskiego – sukcesora HGW -- bardzo wielu nowoczesnych warszawiaków ma słabość do złodziejstwa).

Jeśli chodzi o poparcie zjednoczonej totalnej opozycji PO+.N to nie przewiduję wzrostu (premia za zjednoczenie minus ci, którzy popierali .N myśląc, że ci są inni – wyjdzie na zero). Niemniej powinien to być dzwonek alarmowy dla rządzących: wrogowie jednoczą siły! Czas zakończyć wojenki wewnętrzne. Na zjednoczenie totalnej opozycji PiS z Prezydentem powinni wysłać mocny sygnał zjednoczenia szeregów.

No i trzeba pomyśleć, czy jest to właściwy czas na wymianę premiera.

Opublikowano: 23.11.2017 15:39. Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 16:47.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern  "kiedy premier Morawiecki powiedzial, ze polskie place lada dzien dogonia wloskie i...
  • @AldoMoro  Pan naprawdę nie widzi różnicy skali, rodzaju i skutków interwencji, jaki...
  • @AldoMoro  Taka narracja jest nie do obrony.

Tematy w dziale Polityka