Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
69 obserwujących 334 notki 1051385 odsłon
jan mak, 3 stycznia 2018 r.

Onet: Pierwsze oznaki zakończenia "wojny polsko-polskiej"

4288 126 0 A A A

Niejednokrotnie na swoim blogu odnotowywałem audycje w mediach antyrządowych należące do swoistego matrixu. Wszyscy dyskutujący przyjmują za pewnik, że siedzą w oazie (piwnicy, podziemiu?) poza którą panuje dyktatura, faszyzm i komunizm. Oczywiste jest dla wszystkich dyskutantów, że na zewnątrz codziennie łamana jest konstytucja (chociaż żaden z dyskutujących nie wygląda na takiego, który ten nudny dokument by przeczytał), że łamana jest praworządność i łamana jest demokracja (nieważne co te łamańce słowne znaczą).

Dlatego ze szczególną radością i satysfakcją odnotowuję audycję na portalu onet.pl, gdzie dyskutanci, krytyczni wobec rządu, mówią bez histerii, bez emocji, trzeźwo i logicznie. Z wieloma tezami mogę się zgodzić, wiele tez wydaje mi się do dyskusji, ale właśnie -- w takiej atmosferze można by merytorycznie dyskutować. Chce się słuchać takich argumentów. Chce się jeszcze raz przemyśleć własne stanowisko w pewnych kwestiach.

Polecam wysłuchanie audycji w całości. Dla mnie osobiście jest niezwykle pokrzepiająca. Pozwala spojrzeć w przyszły rok z optymizmem. Daje nadzieję na to, że możliwe jest porozumienie między ludźmi kierującymi się rozsądkiem, nawet jeśli mają różne opinie polityczne, że możliwe jest  szerokie porozumienie społeczne, o które apeluje premier Morawiecki, przynajmniej w obrębie  znacznej większości Polaków wolnych od politycznego zacietrzewienia. Daje nadzieję, że możliwa jest nawet racjonalna dyskusja na Salonie24 pomiędzy ludźmi mającymi odmienne opinie polityczne. Byle nie oparte na złych emocjach. 


image


Audycja tutaj: https://vod.pl/programy-onetu/onet-rano-andrzej-stankiewicz-mikolaj-wojcik-201/bdw8gnf#0


Tutaj moja noworoczna notka rozwijająca temat: https://www.salon24.pl/u/janmak/833225,rok-2018-w-stulecie-niepodleglosci-ku-narodowej-zgodzie

Opublikowano: 03.01.2018 16:45. Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 17:23.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @cinka2  dobrze że Pani wkleja, ale nieprzekonanych i tak to nie przekona, bo oni nie widzą...
  • @jarikuri 1  nie wiem czy to sarkazm, bo nie widzę mimiki. ale porównanie do śmierci JPII...
  • @jamkes  Obawiam się, że to nie jest takie proste. To nie tylko TVN, lecz większość prasy i...

Tematy w dziale Kultura