Myślenie ma przyszłość
Nie wszystko jest takie proste na jakie wygląda
0 obserwujących
27 notek
5764 odsłony
467 odsłon

Dlaczego PO ma takie wsparcie na północy i zachodzie.

Wykop Skomentuj5

Spróbuję wyjaśnić dlaczego ludzie w województwach zachodnich i północnych do dziś głosują na postkomunistów i PO a dopiero po 2015 chętniej na PIS.
Po roku 1990 większość ludzi , na tych terenach została pozbawiona pracy , a przez to upokorzona i  wpędzona w biedę . Były to tereny gdzie nie istniała własność prywatna , tradycja pokoleniowa i więzi sąsiedzkie . Po roku 1990 za sprawą Balcerowicza upadły tam zakłady pracy i PGRy , że ludzie tam przeżyli to był cud i olbrzymia wola przetrwania . Niestety część społeczności nie poradziła sobie i całkowicie się zdegradowała . Na tych terenach rozwinęły się mafie postkomunistyczne, które  przejęły urzędy  ziemię i upadłe zakłady i całkowicie uzależniły ludzi od siebie, bo to one dawały szansę pracy i przeżycia.
Dla ludzi tam mieszkających zmiany ustrojowe , przyniosły same nieszczęścia więc nie dziwię się im , że przestali wierzyć w sens przemian .  Partie polityczne PO i PIS, aby uzyskać tam poparcie zaczęły dogadywać się z miejscowymi bogaczami , tą tezę potwierdza przegląd majątków działaczy PO i PIS z tego terenu. Dopiero za  Tuska,  który  dobrze rozumiał lokalne układy , PO zaczęło sprytnie  obiecywać , rozbicie układów , umożliwienie rozwoju drobnych firm , inwestycje samorządowe i unijne, dzięki temu poparcie PO znacznie wzrosło i dzięki temu rozwinęło się imperium mafijne działaczy PO  .  Natomiast  narracja PIS o wartościach docierała tylko do inteligencji pochodzącej z dawnych polskich ziem wschodnich.. Przykładem skrajnym jest Gdańsk całkowicie opanowany przez mafię PO , która całkowicie uzależniła ekonomicznie resztę mieszkańców. Po objęciu rządów PIS zrobił jeden genialny ruch , było to 500 + , przywróciło ono milionom ludzi godność i zmniejszyło uzależnienie od układów , zaowocowało to zmianą trendu wyborczego na tych terenach , ale PIS musi pamiętać o starej zasadzie misjonarzy , nic nie powinno być rozdawane za darmo , bo ludzie zapomną i zaczną się dopominać następnych apanaży.. PIS musi teraz zrobić następny krok zbudować sprawne przyjazne państwo  i zlikwidować nadmierną administrację (przy  zarządzaniu funduszami UE w Polsce jest zatrudnionych ponad 500 tys urzędników ) i dopiero wtedy może liczyć na poparcie ponad 50%.  Dużym zagrożeniem dla PIS jest propaganda szeptana opłacana przez mafie powiązane z opozycją , po prostu w Polsce jest opłacana liczna grupa ludzi , których zadaniem jest powtarzanie wśród ludzi określonych plotek . Otrzymują za to wynagrodzenie około 50 zł za dzień lub trochę więcej za internetowy trroling.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka