2 obserwujących
50 notek
96k odsłon
2053 odsłony

Drobne refleksje w związku z Listem Osiemdziesięciu Ośmiu

Wykop Skomentuj55

W mojej notce z 11 lipca pod tytułem „Lepiej Polakom niż łajdakom” znalazło się następujące stwierdzenie:

„Naciski w kwestii restytucji mienia bezspadkowego ostatnio ucichły. To, że się powtórzą ze wzmożoną siłą, mamy jak w banku. Nawet wiadomo kiedy - zaraz po wyborach, jak już nie zaszkodzi to opozycji. Piranie raz poczuwszy krew, będą dalej płynęły jej śladem.”

Jak już wiadomo, bank dokonał oczekiwanej wypłaty, ale znacznie wcześniej niż się w lipcu wydawało. Co to może oznaczać? Może to oznaczać trzy rzeczy. 

Po pierwsze: Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że Trump przyjedzie do Polski na obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, a gdy stało się wiadomo, ktoś postanowił zatruć mu tę przyjemność.  

Po drugie: Takiej okazji do wzmożenia roszczeń, jak oficjalna wizyta prezydenta USA w kraju, gdzie Niem... serdecznie przepraszam, oczywiście Naziści, dokonali 6-milionowego ludobójstwa (w tym na jednej całej nacji), nie można było przepuścić.  

Po trzecie: Zaszkodzić opozycji bardziej niż ona sama sobie szkodzi niepodobna, więc po co odwlekać zbożne dzieło. Platforma i tak przegra wybory. Od wczoraj można to traktować jako oficjalną wiadomość.  

Rzecz ciekawa, Izrael tym razem nie poparł formalnie brooklyńskich roszczeń. Jedynie z izraelskich mediów dobiegł subtelny szmer aprobaty. Podobnym szmerem zareagowały media światowe, czyli NYT, WP i GW. 

W nieświatowych polskich mediach, nie licząc rutynowych doniesień na temat inicjatywy 88 amerykańskich senatorów, w zasadzie cisza, spokój. Jak się już rzekło w „Lepiej Polakom niż łajdakom”, Polska ma teraz znacznie grubszą skórę niż na początku 2018 roku.  


Wykop Skomentuj55
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka