2 obserwujących
50 notek
97k odsłon
242 odsłony

Yankee stay home

Wykop Skomentuj8

Skucha z jabłkami i pomarańczami to jedno. Teraz skucha numer dwa. Sędzia Tuleya w 2015 miał 44 lata, czyli mieścił się w średniej. Tylko co z tego niby wynika? Że nie jest komunistą? Zgoda. Ale jakie były jego wyroki? Jakie są? Nie rodem z PRL przypadkiem? Funta kłaków niewarte są te analizy WP.

Dziennik Bernsteina i Woodwarda zdążył się załapać przed opublikowaniem artykułu na rozsiewanie plotek o sędziach przez podwładnych Ziobry. To akurat mu się udało (dziennikowi, nie Ziobrze) i nie mam pretensji. Ziobro pomstuje, że nie będzie takich rzeczy tolerował w swoim ministerstwie. Się zobaczy, czy dla opozycji będzie z tego chleb.

WP jest już blisko mety. Finisz zaczyna podniośle, później przechodzi do połajanki: Prezydenci USA zazwyczaj próbowali znaleźć delikatną równowagę między angażowaniem Warszawy w sprawy obrony czy kooperacji energetycznej, i wymaganiem od niej przestrzegania standardów demokracji, wolności jednostki i praworządności, które są fundamentalne dla spójności sojuszu. Prawda, że chwyta za serce? Teraz połajanka. Zamiast tego, wizyta Trumpa w 2017 dostarczyła Prawu i Sprawiedliwości parawanu dla ataku na demokrację. Trump trąbił o zagrożeniach, wobec których stoją zachodnie cywilizacje i wychwalał Polskę jako przykład, jak tym zagrożeniom stawiać czoła. Sześć dni po jego wizycie Sejm uchwalił pakiet politycznych ustaw o Sądzie Najwyższym i sądach powszechnych. Co prawda przed wakacjami sejmowymi był to już ostatni dzwon, ale WP jest zdania, że można było poczekać do zmiany władzy.

Nie ma sensu oczekiwać – kończy połajankę WP – że tym razem wizyta Trumpa przyniesie coś więcej poza pogłębieniem już istniejących podziałów w polskiej polityce i pobudzeniem najgorszych autorytarnych impulsów rządzącej partii. Dla dobra polskiej demokracji, NATO i amerykańsko-polskich stosunków byłoby lepiej, gdyby prezydent został w przyszłym tygodniu w domu.

Czy ktoś otarł dyskretnie łzę wzruszenia z oka po przeczytaniu ostatniego zdania? Bo ja otarłem. Kto by pomyślał, że waszyngtońskiej gazecie tak leży na sercu dobro Polski! Od siebie też mam dla prezydenta Trumpa radę. Otóż, panie prezydencie kochany! Jak pan nie przywiezie do Warszawy obiecanego w czerwcu zniesienia wiz, to na sympatię Polaków może pan pogwizdać. Polak wytrzyma wszystko, ale robienia z siebie wała nie przebaczy. Do zobaczenia w listopadzie 2020!!!


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka