52 obserwujących
2067 notek
2837k odsłon
  1307   0

PiS pogrąży Polski Ład, a nie Pegasus

fot. Paweł Kubacha
fot. Paweł Kubacha

Wygląda na to, że są szanse na powstanie sejmowej komisji śledczej do spraw Pegasusa. I trzeba z uznaniem odnotować, że jej ojcem będzie Paweł Kukiz. Naprawdę bardzo sprawnie wykorzystuje potencjał swoich skromnych, trzech głosów poselskich. Czy przyniesie ona przełom polityczny w Polsce? 

To zależy, z jakiej perspektywy na to spojrzeć. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy, że może ona wykryć praktyki niedopuszczalne dla cywilizowanego i demokratycznego państwa, którym trzeba się przeciwstawić to tak. W sensie wykrycia czy wybrany w demokratycznych wyborach rząd dopuszcza się nieakceptowalnych w demokratycznym państwie praktyk może być to przełomowe. Czy będzie to przełomowe w sensie sondaży i przyszłych wyborów? 

Szczerze mówiąc wątpię. Bo niestety pogwałcenie zasady państwa demokratycznego nie robi niestety na naszej opinii publicznej takiego wrażenia, żeby przełożyło się to na sondaże. Niestety tak uważam. 

Na sondaże może się natomiast przełożyć Polski Ład. I to bardzo. Uważam, że tak jak PiS zbudował się na transferach społecznych, bo ludzie po prostu poczuli w kieszeni pieniądze, tak władze odbierze PiSowi ich brak w kieszeniach obywateli. Brak wynikający z Polskiego Ładu, drożyzny i inflacji. Chcemy czy nie, to braki w kieszeniach, a nie łamanie zasad robi wrażenie na przeciętnych wyborcach. 

PiS w opinii zwykłych obywateli pogrąży Polski Ład, a nie Pegasus.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl    


Lubię to! Skomentuj81 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka