52 obserwujących
2102 notki
2881k odsłon
  1160   0

Czy opozycja znów da się nabrać Kaczyńskiemu na LGBT?

Fot. Paweł Kubacha
Fot. Paweł Kubacha
Ten temat służy mu jedynie jako zastawianie pułapki na opozycję przed każdymi kolejnymi wyborami. Jak narazie z sukcesem. Czy tak będzie i tym razem? Niestety obawiam się że tak…

Jarosław Kaczyński był w weekend gdzieś w Polsce. Chyba w Inowrocławiu, chociaż nie jestem pewien. I znów zajął się tematem LGBT. Zaczął dywagować czy Władysław może być Zosią i z powrotem. I tłumaczył, że to wszystko idzie z Zachodu. 

Następnego dnia oglądałem poranne, niedzielne debaty polityczne. I to był znów główny temat zażartych dyskusji. Ja do tych kwestii mam w związku z tym dwie uwagi. 

Pierwsza jest taka, że prezes znów stara się złapać opozycję na prosty chwyt. Chce ją wciągnąć w tematy światopoglądowe. Chcę żeby ktoś po stronie opozycyjnej – tak jak Paweł Rabiej w wyborach europejskich 2019 – powiedział, że jest za adopcją dzieci przez te pary i za wszystkimi możliwymi przywilejami. Czy opozycja się na to nabierze? 

Obawiam się że tak. Że Kaczyński dobrze tutaj mierzy. Ja oczywiście jestem przeciwny wszelkim prawnym postulatom środowisk LGBT. Byłem, jestem i mam nadzieję zawsze będę, ale nie uważam, żeby to był powód do prowadzenia dyskusji na ten temat. W dobie wojny w Ukrainie, gigantycznej inflacji i fatalnej polityki gospodarczej rządu. I jeszcze do tego żeby dawać się Kaczyńskiemu prowokować w tych sprawach i - póki co - przegrywać przez to kolejne wybory. Tak jak wspomniane europejskie w 2019 i prezydenckie w 2020. 

I kwestia druga. To oczywiste, że Kaczyński używa tego instrumentalnie. Gdyby rzeczywiście chciał walczyć o zachowanie tradycyjnej moralności to zrobiłby coś ze sporą grupą wielokrotnych rozwodników we własnej partii. I drugą znacznie mniejszą – nazwijmy to tak „nie tradycyjny orientacji”. 

Nie robi tego, bo ma to w nosie. Ten temat służy mu jedynie jako zastawianie pułapki na opozycję przed każdymi kolejnymi wyborami. 

Jak narazie z sukcesem. Czy tak będzie i tym razem? Niestety obawiam się że tak…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo