52 obserwujących
2102 notki
2881k odsłon
  583   0

Co samorządy powinny zaproponować Jackowi Sasinowi za dystrybucję węgla?

fot. Paweł Kubacha.
fot. Paweł Kubacha.
Samorządy powinny złożyć rządowi propozycję. Taką oto: mogą to zrobić za nich, ale za coś. Niech tym czymś będzie likwidacja urzędów wojewódzkich i przekazanie ich kompetencji wybranym w wolnych wyborach marszałkom województw.

Premier Jacek Sasin przypuścił dziś nieprzytomny atak na samorządy. Stwierdził w sejmie, że fakt, iż nie chcą one wziąć na siebie dystrybucji węgla jest dowodem na to, że kiedy trzeba zająć się sprawami mieszkańców, to abdykują. 

Powiedzmy sobie wprost, trudno o lepszy przykład na nienawiść rządzących do wszystkiego co samorządowe!! Ale dobrze. Jestem gotów przyjąć propozycję premiera Sasina. Niech samorządy wezmą na siebie dystrybucję węgla, chociaż na dziś nie są one do tego przygotowane. Nie są, ale z pewnością mimo to zrobiły to szybciej i sprawniej niż rząd. Więc niech to zrobią. Ale nie za darmo. Skoro premier Sasin i rząd abdykują z dystrybucji węgla, to samorządy powinny złożyć rządowi propozycję. Taką oto: mogą to zrobić za nich, ale za coś. Niech tym czymś będzie likwidacja urzędów wojewódzkich i przekazanie ich kompetencji wybranym w wolnych wyborach marszałkom województw. To by było uczciwa propozycja. Przyjmuję ją pan premierze Sasin?

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/  

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka