Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 46 Senator RP
26 obserwujących 1613 notek 2078128 odsłon
Jan Filip Libicki, 4 sierpnia 2017 r.

Kto miałby wesprzeć PiS w sprawie. odszkodowań niemieckich?

891 47 0 A A A

Jak PiS chce znaleźć politycznych sojuszników do ewentualnego przeprowadzenia operacji odszkodowawczej, jeśli jednocześnie naśmiewa się z Francuzów, że nauczyliśmy ich jeść widelcem, walczy z Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w sprawie Puszczy Białowieskiej, walczy z UEFA w sprawie kibiców Legii, walczy z Timmermansem w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i sądów…

PiS ogłosił, że pracuje nad ekspertyzą, która ma wyliczyć ewentualną skalę niemieckich odszkodowań za straty jakie ponieśliśmy w wyniku II Wojny Światowej. Odłóżmy na razie kwestię, czy jest to prawienie możliwe, A jeśli by było, to czy warto to robić. Tutaj chcę się zająć innym aspektem tej sprawy, a mianowicie jak to zrobić?

I nie chodzi mi tu - jak napisałem powyżej - o aspekt prawny, Ale o to, że jest to moim zdaniem sprawa prawno - polityczna, a w związku z tym nie wystarczy argumentacja prawna, trzeba do tego mieć też argumentację polityczną. Polityczne wsparcie, i to z różnych stron.

Jak PiS chce znaleźć politycznych sojuszników do ewentualnego przeprowadzenia operacji odszkodowawczej, jeśli jednocześnie naśmiewa się z Francuzów, że nauczyliśmy ich jeść widelcem, walczy z Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w sprawie Puszczy Białowieskiej, walczy z UEFA w sprawie kibiców Legii, walczy z Timmermansem w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i sądów, wymyśla Junckerowi od pijaków, mimo apeli papieża Franciszka nie chcemy przyjąć uchodźców itd itd. Pytanie za 100 punktów: kto miałby wesprzeć PiS w sprawie. odszkodowań niemieckich?

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna 

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka