Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 47 Senator RP
27 obserwujących 1672 notki 2135645 odsłon
Jan Filip Libicki, 9 maja 2018 r.

Profesor Królikowski zawsze może liczyć na moje wsparcie.

1594 54 0 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

Wierzę rzetelność i uczciwość Michała Królikowskiego. I zaszczytem dla mnie byłoby móc za niego poręczyć. Wierzę, że jeśli by do tego doszło, to stanąłbym tutaj w jednym rzędzie z Jarosławem Gowinem. Gdyby tak nie było, byłbym zdziwiony.

Prokuratura w Białymstoku zatrzymała właśnie profesora Michała Królikowskiego. Byłego zastępcę Jarosława Gowina jako ministra sprawiedliwości.

Z pobieżnej znajomości z profesorem Królikowskim znam go jako człowieka prawego, uczciwego, i rzetelnego. Co więcej, kiedy okazało się, że po zawetowaniu ustaw sądowych przez Andrzeja Dudę, to on miał konsultować nowe prezydenckie propozycję, nagle okazało się, że interesuje się nim prokurator. Pamiętam wywiad Królikowskiego dla Roberta Mazurka. To było wstrząsające. Oto uznany i znany profesor prawa mówi wprost, że rywalizująca z prezydentem Prokuratura A ściślej jej szef minister sprawiedliwości, uderza się w niego, gdyż pomaga on napisać prezydentowi nowe ustawy sądowe. Inne, niż proponował minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie. W każdym normalnym kraju – nie takim pod władzą PiS-u – byłby to niewyobrażalny skandal. Tu sprawa przeszła bez echa. Mam więc powody przypuszczać, że to zatrzymanie, może być formą tuszowania tej sprawy, o której Królikowski mówił parę miesięcy temu w wywiadzie dla Roberta Mazurka.

Jeśli tak jest, a wydaje mi się to dość prawdopodobne, to chcę powiedzieć że doszło do rzeczy po prostu niewyobrażalnej. Chcę powiedzieć, że wierzę rzetelność i uczciwość Michała Królikowskiego. I że zaszczytem dla mnie byłoby móc za niego poręczyć. Wierzę, że jeśli by do tego doszło, to stanąłbym tutaj w jednym rzędzie z Jarosławem Gowinem. Gdyby tak nie było, byłbym zdziwiony.

I jeszcze jedno: Profesor Michał Królikowski zawsze może liczyć na moje wsparcie. I na moją modlitwę. Bo to akurat myślę, że dla nas obu jest bardzo ważne..

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka