37 obserwujących
1818 notek
2416k odsłon
859 odsłon

Czy dla Wiosny przyszła jesień?

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj11

Robert Biedroń będzie partią jednej pory roku, jak trafnie przewidział to doświadczony, polityczny meteorolog Leszek Miller.

Wiosna ma to do siebie, że trwa tylko kwartał – powiedział były premier Leszek Miller, pytany o polityczną inicjatywę Roberta Biedronia. I wygląda na to, że może mieć rację.

Oto bowiem pracownia IBRIS opublikowała niedawno sondaż, według którego, w okręgu warszawskim, partia Roberta Biedronia ma trochę powyżej 6%. Dodajmy - ma to poparcie na dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, i w najlepszym dla siebie okręgu. W stolicy, gdzie siłą rzeczy elektorat jest bardziej liberalny obyczajowo (https://wpolityce.pl/polityka/439474-sondaz-ke-wygrywa-z-pis-w-okregu-warszawskim?fbclid=IwAR2al4Aa9y8L8YES7PIJPNIzIbD4CKf5qvidv0Rx347xgSV_uDcOlms6KwE).

Jeśli więc w Warszawie i okolicach jest to 6% z kawałeczkiem, to znaczy, że w Kielcach, w Białymstoku czy Nowym Sączu to jest 1%, może 2. Ta sytuacja bierze się z 2 rzeczy.

Pierwsza rzecz jest taka, że w zasadzie żaden z postulatów Roberta Biedronia nie elektryzuje wyborców. Kiedy Biedroń wystartował, wydawało mi się, że może mieć to rozpisane na tygodnie. Że co tydzień pojawi się jakiś jeden postulat, który przykuje uwagę opinii publicznej. Postulat w rodzaju piątki Kaczyńskiego. Nic takiego się nie dzieje.

I kwestia druga. Jeszcze nie ruszyły dwa wielkie wyborcze walce. Walec PiSu i walec Zjednoczonej Opozycji. A jak za parę tygodni te walce ruszą, to moim zdaniem zgniotą wszystko co pomiędzy. Zgniotą także Wiosnę Biedronia, sprowadzając ją wyraźnie poniżej 5%.

To samo zjawisko dotyczy zresztą nie tylko Wiosny. Dotyczy także ruchu Kukiza, który jeszcze do tego jest podgryzany przez nowy konkurencyjny twór, nazywany Konfederacja. Moim zdaniem jest wielce prawdopodobne, że reprezentantów Parlamencie Europejskim będzie miał tylko PiS i Koalicja Europejska. Robert Biedroń będzie partią jednej pory roku, jak trafnie przewidział to doświadczony, polityczny meteorolog Leszek Miller.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka