Blog
Józef Brynkus
Józef Brynkus
Józef Brynkus profesor akademicki, polityk
3 obserwujących 233 notki 194146 odsłon
Józef Brynkus, 11 marca 2018 r.

Uruchamianie Zbiornika Wodnego Świnna Poręba – jak sprawę widzą władze i co nas czeka?

3026 1 1 A A A
Fot. Robert Szkutnik
Fot. Robert Szkutnik

Gołym okiem widać, że Jezioro Mucharskie zostało napełnione. Na naszych oczach spełnia się sen kilku pokoleń o wypoczynku nad „zalewem”. Czy to jednak tak szybko nastąpi? Na jakim etapie jest uruchomienie elektrowni? Skąd kasa na stabilizację osuwisk? Czego oczekują okoliczne gminy: Mucharz, Stryszów i Zembrzyce? A może Starostwo Powiatowe w Wadowicach widzi problemy i zagrożenia? Pytań przybywa.

Odpowiedzi na nie od strony rządowej postaram się uzyskać w trakcie posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa 21 marca 2018 roku. Bo właśnie w tym dniu takowe posiedzenie zostało ustalone i mam nadzieję, że do niego dojdzie, gdyż już kilka razy planowano podobne i je odwoływano. Najlepiej, by w tym posiedzeniu uczestniczyli też mieszkańcy i włodarze miejscowości wokół Jeziora Mucharskiego. Liczę na to, że przybędą. Gdyby była potrzeba zorganizowania im wejścia na obrady Komisji, to służę pomocą.

Jednak już dziś proszę Was o uwagi, bo problemów związanych uruchomieniem Jeziora Mucharskiego jest sporo. Oczywiście w informacji jaką uzyskujemy z ministerstwa wynika, że jest dobrze a zagrożeń nie widać. Czy to dlatego, że ludzie władzy opierają się na tym co napisano w raporcie z RZGW, a teraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które przejęło majątek i kompetencje KZGW? Zapytam dlaczego ten raport jest taki optymistyczny, gdy gołym okiem widać, że jest inaczej! Zresztą już sprawę tę poruszałem ostatnio z mównicy sejmowej.

Przedstawiam do publicznej wiadomości dokument (pobierz tutaj) jaki otrzymali posłowie członkowie „Komisji” z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

dr hab. Józef Brynkus,
Poseł na Sejm RP, Kukiz’15.

Fot. Robert Szkutnik/Jezioro Mucharskie

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

dr hab. prof. UP Kraków Józef Brynkus - wykładowca akademicki, poseł na Sejm RP Ruch Kukiz'15, wybrany z okręgu nr 12 (Małopolska zachodnia). Mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/brynkusjozef/

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @HOSTOJA Dokładnie ten sam wojujący ateista...

Tematy w dziale Polityka