5 obserwujących
359 notek
108k odsłon
356 odsłon

Linie lotnicze AIR-PiS.

Wykop Skomentuj23

Gdy wychodzą na światło dzienne nowe wiadomości na temat przelotów wierchuszki pisowskiej, stało się teraz jasne, dlaczego tak bardzo władza zabiegała o kupno nowych samolotów i śmigłowców. Chciała mieć dla siebie tylko, do własnego użytku nowe samoloty. Zresztą starych było za mało, więc nie wszyscy zainteresowani mogliby skorzystać. A lista była i jest długa. Kuchciński, Kraszewski, Duda, Szydło, Morawiecki, Brudzyński, Macierewicz i jeszcze kilka osób pomniejszych ludzi z kręgu władzy decyzyjnej.

PiS, który ma dobro na ustach, dba o dobro wyłącznie swoje. Po to zakupił dla siebie flotę samolotów, żeby plebs oglądać z góry a nie za szyb samochodów. Z drugiej zaś strony napięty kalendarz spotkań służy własnie do szybkiego się przemieszczania. A to jakaś miesięcznica, to urodziny kogoś na Wawelu, a to trzeba stępkę poświęcić a to znowu do jakieś fabryki skoczyć i po obiecywać miliony samochodów. Napięte terminy, więc sobie kupili samoloty. Nie należy zapomnieć, że jeszcze rodzina musi jakoś do domu wrócić do domu. No i koledzy w potrzebie. 

Dla swoich potrzeb i wygody, PiS stworzył swój układ zamknięty. To nic, że kosztem wszystkich Polaków, to nic że kłamstwem próbował ukryć swój nepotyzm i arogancję. Oni zdawali sobie sprawę, że cokolwiek zrobią zostanie to rozgrzeszone i zapomniane. Mieli już tyle afer i skandali , że stworzenie swojej linii lotniczej, nikogo już nie tylko nie zdziwi co bardziej nie będzie obchodziło. Oczywiście dotyczy to wyłącznie beneficjentów dobrej zmiany. Słynne hasło, że my mamy się dobrze to dlaczego oni maja mieć gorzej, przesłanie jakie wynika z obserwacji zachowania suwerena. Podzielili się z nami kasą, więc my będziemy cicho przy ich wydatkach. Niech żyją nam długo w zdrowiu i panują wiecznie. Takie myślenie rozgrzesza wszystko. 

Afera lotnicza i jej skutki w postaci braku negatywnej reakcji suwerena, pozwoli władzy totalnej na jeszcze bardziej rozkręcenie swoich interesów kosztem państwa. Mając takie poparcie i akceptacje do wszystkich prywatnych interesów, kłamstw, oszczerstw i łajdactw, PiS już nie tylko pojedzie po bandzie, oni tą bandę zlikwidują do jazdy bez trzymanki. Kto im zabroni nachapać się więcej i więcej? Przecież ich słowa, że tak chce suweren wypowiedziane kiedyś gdy łamali trybunał, dzisiaj są tym bardziej aktualne. Tak chcę suweren. Suweren chcę, żebyśmy naszą linię lotniczą wykorzystywali do swoich prywatnych celów. Suweren chcę, żebyśmy prowadzili pro rodzinne interesy z wykorzystanie pieniędzy państwowych. I w końcu to suweren nas rozgrzesza, czyli akceptuje wszystko co zrobimy.

Dzisiaj mamy sytuacje taką, że udowodnione jest wykorzystywanie państwowych samolotów do rodzinnych przelotów. Ciekawe może być czy do takich podróży zostały zaproszone też inne osoby. Nie chodzi o funkcjonariuszy pisowskich, ale na przykład o biskupów, którzy sieja nienawiść do innych, czy obrońców pedofilii. Czy kościół polski był zapraszany do odbycia podróży na przykład na urodziny na Wawel? Czy może leciał coś tam poświęcić? Z Kuchcińskim jak widać raczej nie podróżowali, ale Szydło czy Morawiecki w ich wypadku sprawa jest otwarta.

Ciekawe w tym wszystkim będzie, że co zrobi suweren jak wejdzie w życie pomysł Kaczyńskiego zlikwidowania wolnych mediów. Ogólnie wolności słowa. To, że wszystko będzie taką narracją jaka wypływa teraz z TVPiS , to już portale społecznościowe zostaną zablokowane, gdyż PiS nie będzie miał tam kontroli. Nie możliwe? Nie możliwe było zniszczenie trybunału, zniszczenie sądów i prokuratury i ich ręczne sterowanie. I teraz PiS miałby się przed czymś cofnąć? Gdy za rok o tej porze będziemy jedna noga poza unią, więc już nie będą patrzeć  i się oglądać na nikogo. Co wtedy ten miłosierny suweren powie, gdy mu zablokują fb? Tak jak to się dzieję w Rosji czy w Chinach. Czy też powie, że nic się nie stało, czy rozgrzeszy tak samo jak to zrobił w przypadku prywaty Kuchcińskiego czy poprzednich afer i skandali. Oby się tak nie stało, ale z drugiej strony ciekawość jest silniejsza. Ciekawość gdy się suweren obudzi i nie będzie miał się gdzie pochwalić na co wydał swoje 500+. Nie pochwali się, że za ową kasę wypoczywał w Grecji czy w Tunezji. No chyba, że Kaczyński mu łaskawie pozwoli to zamieścić w odpowiedniej formie moralnej. Na polskim odpowiedniku fb czy instagramie.  Tego życzę im, ale nie sobie.Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka