7 obserwujących
648 notek
216k odsłon
90 odsłon

Ekonomia w pigułce

Wykop Skomentuj1

 Firmy detaliczne, takie jak Adidas, H&M i Deichmann, przestały płacić czynsz za swoje oddziały w Niemczech z powodu zamknięcia punktów sprzedaży. Natychmiast federalna minister sprawiedliwości Christine Lambrecht (SPD) wyraziła oburzenie.


„Jeśli silne finansowo firmy po prostu przestają płacić czynsze, jest to nieprzyzwoite i nie do przyjęcia. Oczywiście najemcy muszą płacić czynsz. Jeśli faktycznie wystąpią poważne trudności z płatnościami w wyniku kryzysu, można je rozwiązać tylko na czas określony ” - powiedziała w sobotę w Berlinie.
 Najemcom zaleca się, aby szukali przyjaznego rozwiązania, jeśli faktycznie mają trudności z płatnościami, a sądy mają sprawdzić, czy istnieją przesłanki do tego.
Po szwabsku:  https://www.focus.de/finanzen/boerse/experten/verwendungsrisiko-bei-mietparteien-nicht-geklaert-miet-absage-adidas-nicht-alleine-schuld-politik-hat-wichtigen-punkt-uebersehen_id_11825727.html

Tak zastanawiam się, czy rząd miłościwie nam panujący i durnowata opozycja myślą o wstrzymaniu składek do kasy UE. Jest cicho, a powinno być już głośno, bo żeby płacić, trzeba komuś zabrać. A rząd nasz też chce dać innym, by mu inni dali, jak będą mieli. A co może dać UE, jak nikt im nic nie da. Niepokojąca jest ta cisza i szkoda, że teoretyk Czarnecki i ekonomista Kuźmiak tematu tego na salon24 nie poruszają. Może wypada obywatelsko- państwowe nieposłuszeństwo zastosować, by europejską mafię pokory nauczyć.Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale