7 obserwujących
677 notek
225k odsłon
132 odsłony

Upośledzenie prezydenckie

Wykop Skomentuj

- Procedura administracyjna związana z wydaniem decyzji o odebraniu miastu tego obszaru dopiero się rozpoczęła. W państwie praworządnym nie powinniśmy rozstrzygać przed zakończeniem postępowania, o tym, jaki będzie jego wynik- oświadczyła prezydent Dulkiewicz. Szef radców prawnych w Urzędzie Miejskim Marek Szóstakowski powiadomił, że w lipcu dyrekcja MIIWŚ wystąpiła do wojewody pomorskiego o pozwolenie na realizację inwestycji związanej z budową Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Jak dodał, wojewoda w ubiegłym tygodniu zwrócił się do władz Gdańska z prośbą o wydanie w tej sprawie opinii.
- Na odpowiedź pani prezydent Dulkiewicz ma 21 dni, a minął dopiero tydzień. Już widać, że wniosek zawiera szereg uchybień formalnych. Zobaczymy, czy pan wojewoda je uwzględni - powiedział prawnik.- Na odpowiedź pani prezydent Dulkiewicz ma 21 dni, a minął dopiero tydzień. Już widać, że wniosek zawiera szereg uchybień formalnych. Zobaczymy, czy pan wojewoda je uwzględni - powiedział prawnik.

https://www.onet.pl/informacje/onettrojmiasto/organizacja-81-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-apel-prezydent-gdanska-do-rzadu/8qr16cv,79cfc278

https://www.tvp.info/49117106/wojsko-organizuje-uroczystosci-na-westerplatte-tymczasem-dulkiewicz-zaprasza-na-swoje-obchody

Postępowanie administracyjne o wydanie decyzję na realizację inwestycji na Westerplatte toczy się zgodnie z przepisami. Wniosek Muzeum II Wojny Światowej dotyczący realizacji  inwestycji  Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 obejmujący działkę nr 68 wpłyną i wojewoda pomorski wszczął postępowanie , w ramach którego wystąpił o opinię do  prezydenta Miasta Gdańska oraz Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni i Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Art. 4 ust. 5 ustawy o inwestycjach w zakresie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

 Podmioty te wydają opinię w terminie 21 dni (od dnia otrzymania wniosku). W myśl art. 4 ust 7. specustawy, niewydanie ww. opinii w tym terminie będzie równoznaczne z niezgłoszeniem zastrzeżeń do wniosku. Zgodnie art. 28. 1. ustawy wojewoda , na wniosek inwestora uzasadniony interesem publicznym, nadaje decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, rygor natychmiastowej wykonalności.

 Człowiek normalny bez upośledzeń otrzymuje wniosek i wie, że musi zareagować. Nie jest to jakaś decyzja dotycząca zdobywaniu kosmosu, lecz spraw ziemskich więc czas reakcji maksymalnie może trwać 10 minut i doliczając trzy kawy i tyle samo sikań maksymalny czas reakcji nie może przekroczyć 40 minut.Tak reagują normalni i odpowiedzialni urzędnicy.

 Niezbadane są jednak miejsca, gdzie przebywa normalność i wniosek trafił do miejsca, gdzie upośledzenie administracyjne króluje. Nie wiem, czy królowa jest administracyjnie upośledzona, czy inne nieznane nam przyczyny wydłużyły czas reakcji upośledzonych, ale jedno jest pewne, że do miejsc technicznie upośledzonych wniosków nie powinno się wysyłać.

image
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale