7 obserwujących
672 notki
224k odsłony
285 odsłon

Sadyści idą falą i walą

Wykop Skomentuj9

Zastępca prezydenta Warszawy Paweł Rabiej napisał, że w Polsce policja „często staje po stronie sprawców” przemocy i molestowania kobiet.https://www.tvp.info/49147917/rabiej-o-molestowaniu-kobiet-oskarza-policje-wasik-to-prowokacja

Nie wiem, czy Rabiej wali swoją kobietę i czy dziennikarz Politico Jan Cienski też wali, czy walonym jest, ale wiem, że z tymi walonymi coś trzeba zrobić. W Polsce wiele zrobiono, więc sprawy nie ma, ale są kraje, gdzie biją i walą jak w bęben i by więcej walono i bito, zadbała Rada Europy.

Wypada oddać głos wybitnemu byłemu prezesowi Trybunału Konstytucyjnego.

"Nasze regulacje wypełniają wszystkie dyspozycje, dotyczące regulacji prawnych związanych z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet". Dlatego, wg prof. Andrzeja Zolla, nie należy ratyfikować konwencji RE dotyczącej przemocy wobec kobiet. Zdaniem byłego szefa TK, dokument "to zamach na naszą cywilizację".

"Trzeba pamiętać o tym, że bardzo wiele państw w Europie tego dokumentu nie ratyfikowało i tylko nieliczne go podpisały. Byłbym wobec Konwencji ostrożny i dążył do jej renegocjacji" - stwierdził prof. Zoll.

Jak stwierdził prof. Zoll w rozmowie z KAI, "rodzi się podejrzenie", że konwencja antyprzemocowa "to zamach na naszą cywilizację".
Największe wątpliwości prawnika budzi m.in., art. 12 dokumentu Rady Europy, który dotyczy działań niezbędnych "do promowania zmian, wzorców społecznych i kulturowych, dotyczących zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk, opartych na idei niższości kobiet, na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn".
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16917572,Prof__Zoll__Konwencja_antyprzemocowa_to_zamach_na.html

Przeciwnicy konwencji stambulskiej przekonują, że pod płaszczykiem walki o prawa człowieka przemyca ona takie hasła jak płeć społeczno-kulturowa. – Strona prawicowa, w tym przypadku Solidarna Polska, raz na jakiś czas potrzebuje takich totemów, haseł, wokół których gromadzi swoich zwolenników – odpowiada rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

https://www.tvp.info/49148755/adam-bodnar-w-konwencji-stambulskiej-nie-ma-ideologii

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale