15 obserwujących
1077 notek
334k odsłony
  189   1

Dziwne notki w salon24 i pierdoły z PAP

image

Grafika z artykułu CHRISTOPH MAUTES, SWR WIRTSCHAFTSREDAKTION

 

,,Masowe ogłoszenia o pracę od rzekomo nieszczepionych osób – brzmi wiarygodnie, bo nadchodzi obowiązek szczepień koronowych w służbie zdrowia. Jednak ilość i styl budzą wątpliwości co do ich autentyczności."

 W  niemieckich gazetach i czasopismach reklamowych pojawiły się ogłoszenia o pracę, w których nowej pracy szukają nieszczepione pielęgniarki. Ponieważ sytuacja na rynku pracy dla medyków i personelu medycznego jest taka, jaka jest, to większość gazet rzuciła się, by wytropić zamieszczających ogłoszenia.  Jedni twierdzą, że wszystko wskazuje na to, że w wielu przypadkach są to ogłoszenia fałszywe zamieszczone przez bandy antyszczepionkowców, ale dziennikarze FOCUS Online stanęli na wysokości zadania i potwierdzili autentyczność ogłoszeń. 

 Niewymienieni inni dziennikarze takie pierdoły  na temat ogłoszeń wypisywali, że aż żal pisać, że idiotyzm w szeregach medialnych też ma miejsce, bo Niemcy to nie tylko kraj cudów, ale i kraj wybitnych prawników, sprawiedliwości bezlitosnej i prawa bezwzględnego.  Można śmiało powiedzieć, że kto raz prawu podpadł to ma ... na całej linii. Chyba że ma znajomości.

 Bardzo podobał mi się głos wydany przez redaktora naczelnego ,,Heilbronner Stimme" Uwe Ralfa Heera. Redakcja ​​sprawdza wszystkie ogłoszenia  i sprawdza podane numery telefonów i dane personalne ogłaszającego.  ,,Nie publikujemy fałszywych reklam” – powiedział Heer w wywiadzie dla SWR.

Teraz wracamy do wiarygodności i podsumowania pierdołowatych autorów opowiadających o bandach antyszczepionkowych.

  Reklamy i ogłoszenia  których treść wyraźnie narusza dobre obyczaje, przepisy prawa lub są anonimowe nie są publikowane. Wszystkie formy kontaktu w celu umieszczeniu ogłoszenia wymagają podania pełnych danych personalnych i danych dotyczących płatności. Bez tego to se możemy na słupkach karteczki przyklejać, a i to jest karalne.

O kosztach zamieszczenia ogłoszenia można dowiedzieć się z załączonej grafiki.

 ,,Od 16 marca placówki opiekuńcze i kliniki mogą zatrudniać tylko osoby, które mogą udowodnić, że zostały zaszczepione przeciwko Covid-19. Pracodawcy muszą zgłosić osoby niezaszczepione do wydziału zdrowia.Federalne Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nawet jeśli potwierdzenie zaszczepienia nie zostało złożone, "nie ma obowiązku zwalniania obecnego personelu z placówki lub firmy".Decyzja o zwolnieniu należy do wydziału zdrowia, przy czym uwzględnia się również „sytuację personelu w placówce”. Oznacza to, że nikt automatycznie nie traci pracy w sektorze opieki." 

Tak więc górą nasi a zaszczepionym doradzam więcej pokory, bo wq...  niezaszczepiony może być niebezpieczny.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale