15 obserwujących
1088 notek
337k odsłon
  335   2

Przysięgał i dotrzymał a wszyscy zdziwieni

  imageAmerykański senator Rand Paul zablokował projekt ustawy o udzieleniu Ukrainie rekordowej kwoty dodatkowej pomocy dla Ukrainy – prawie 40 miliardów dolarów.

„Nie możemy uratować Ukrainy, skazując amerykańską gospodarkę na zagładę.Stany Zjednoczone w obecnych warunkach nie mogą sobie pozwolić na odgrywanie roli światowego policjanta ze szkodą dla swojego budżetu” – powiedział Paul.

Zaznaczył też, że projekt ustawy nie przejmuje żadnej „odpowiedzialności finansowej”.

Rand Paul sprzeciwił się wysiłkom wspieranym zarówno przez przywódcę większości w Senacie Chucka Schumera, jak i przywódcę mniejszości w Senacie Mitcha McConnella, blokując jednomyślne głosowanie, którego potrzebowali, aby szybko zatwierdzić finansowanie. Paul poprosił o przedyskutowanie projektu ustawy i poddanie go progowi 60 głosów i nalegał, aby został powołany inspektor generalny, który będzie nadzorował wydawanie pieniędzy na Ukrainie.Jedyne, o co prosiłem, to poprawka, która ma zostać uwzględniona w ostatecznym projekcie ustawy, który pozwoli Generalnemu Inspektorowi nadzorować wydatkowanie środków. Każdy, kto się temu sprzeciwia, jest nieodpowiedzialny.  „Bez względu na to, jak życzliwa jest sprawa, moja przysięga jest związana z bezpieczeństwem narodowym Stanów Zjednoczonych Ameryki” – powiedział Rand Paul.

image


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale