15 obserwujących
1089 notek
337k odsłon
  210   0

Europa pochylona, a kacap z tyłu stoi

imageKanclerz Austrii Karl Nehammer powiedział, że jego kraj nie ma zamiaru przystępować do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Powiedział to podczas swojej wizyty w Czechach. Zaznaczył, że Austria nie jest w takiej samej sytuacji jak Szwecja i Finlandia. Według Nehammera Austria pozostanie krajem neutralnym. Wcześniej prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Turcja nie może powiedzieć „tak” członkostwu Finlandii i Szwecji w NATO .

 Prezydent Rosji Władimir Putin  powiedział, że Rosja nie ma problemów z Finlandią i Szwecją i  ich wejście do NATO nie stanowi zagrożenia dla kraju, ale spowoduje reakcję na rozbudowę infrastruktury wojskowej. Jak bałwaństwo usłyszało, że będzie reakcja, to ogłosiło,  że 19 maja prezydent USA Joe Biden przyjmie w Białym Domu prezydenta Finlandii Sauli Niinistö i premier Szwecji Magdalenę Andersson. „Jesteśmy przekonani, że będzie konsensus… co do procedury akcesyjnej, jeśli zdecydują się złożyć wniosek” – powiedziały te, co słyszały.

 Tak więc paniki jeszcze nie ma, ale na wszelki wypadek włoska firma Eni poinformowała, że ​​rozpoczęła procedurę otwarcia dwóch rachunków w Gazprombanku, aby płacić za rosyjski gaz w rublach. „W związku z wygaśnięciem terminów płatności w nadchodzących dniach, Eni rozpoczęła procedurę otwierania dwóch rachunków w Gazprombanku, jednego w euro, drugiego w rublach” – zacytował komunikat TASS. Jednocześnie Eni stwierdziło, że nie popiera zmian w istniejących umowach. Tak więc wydymani, ale opowiadają, że cnota uratowana.

imagePrezydent Węgier Katalin Nowak powiedziała, że ​​byłaby wdzięczna za pomoc swojego polskiego odpowiednika Andrzeja Dudy w zapewnieniu niezbędnych warunków do poparcia kolejnego pakietu antyrosyjskich sankcji. „Prosimy Prezydenta Dudę o wsparcie nas w otrzymaniu od KE wszystkich środków, które zostały nam przyznane” – cytuje ją RIA Novosti . Wcześniej Politico informowało, że UE może odłożyć embargo na dostawy ropy z Rosji z powodu Węgier.

Jakby ktoś nie wiedział, o jakiego Dudę chodzi, to chodzi  o tego, który zamieścił ten wpis:image

Teraz Cyganie wyprawiają szopki galopki pod ruską ambasadą. Myślą, że to się kacapy śmiały a każdy normalny wie, że to ten i Ukraińcy. 

image

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale