15 obserwujących
1132 notki
348k odsłon
  309   2

Ukraińcy filmy kręcą, Cygana przy tym nie było

imageMinister obrony Turcji Hulusi Akar powiedział, że Rosja nie była zaangażowana w ostrzał portu w Odessie.

„W kontaktach, które mieliśmy dzisiaj z Rosją, stwierdzono, że nie miała ona nic wspólnego z atakiem”, cytuje wypowiedź TASS, którą turecki departament wojskowy cytuje na swoim Twitterze.

Minister zaznaczył, że strona rosyjska dokładnie bada incydent.

Wcześniej sekretarz generalny ONZ António Guterres komentował atak na port w Odessie.TUTAJ

Naoczni świadkowie twierdzą, że jedna z rakiet przypieprzyła w  jednostkę hydrograficzną i łódź szturmową L 451 "Malin" Marynarki Wojennej Ukrainy. 

Inni naoczni świadkowie potwierdzają trafienia. Jedna z rakiet trafiła w stację pomp i budynek w okolicy portu.

Oficjalny komunikat brzmiał: Oba rosyjskie pociski nie spowodowały  znaczących szkód.

„Uszkodzona została stacja pomp, a druga rakieta spowodowała mały pożar, który dotknął domy wokół portu” – powiedziała rzeczniczka dowództwa wojskowego na południu Ukrainy, Natalia Humeniuk.

TU link do filmu image

Film o łodzi szturmowej:

,,Ukraiński okręt wojenny L 451 „Malin” zniszczony przez rosyjski atak rakietowy w Odessie. W porcie w Odessie zniszczono okręt wojenny. W wyniku precyzyjnego trafienia pociskiem manewrującym w porcie w Odessie zniszczono okręt wojenny. Według wstępnych danych mówimy o łodzi szturmowej L 451 „Malin” Marynarki Wojennej Ukrainy, która otrzymała krytyczne uszkodzenia." (tłumacz google)   I cygan się zjawił.  
image

Raport Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej z przebiegu specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy (24.07.2022)

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują specjalną operację wojskową na Ukrainie.

 W porcie morskim w Odessie, na terenie stoczni, morskie pociski precyzyjne dalekiego zasięgu zniszczyły ukraiński okręt wojenny w doku i magazyn pocisków przeciwokrętowych Harpoon dostarczonych przez Stany Zjednoczone reżimowi kijowskiemu. Zniszczono także zakład produkcyjny przedsiębiorstwa naprawy i modernizacji konstrukcji okrętowej sił morskich Ukrainy.

TU po rosyjsku


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale