15 obserwujących
1140 notek
352k odsłony
  287   1

Ukraińcy prą, Niemcy kradną, Dania kopie węgiel

Ukraińcy prą jak mogą i widać wyraźne postępy na mapie terenów odzyskanych i terenów przez okupanta rosyjskiego zajętych. 

image Mający nadzieję na szybkie zwycięstwo ze zrozumieniem więc przyjęli oświadczenie Prezydent Ukrainy , że Ukraina ubiega się o przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego w trybie przyspieszonym. Wcześniej minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau w rozmowie z radiostacją RMF FM nie wykluczał udziału sił NATO w działaniach wojennych na Ukrainie w przypadku użycia broni jądrowej. Jakieś siły nieczyste stanęły jednak na drodze wojsk rosyjskich kierowanych przez Putina i wytrąciły mu z rąk bombę jądrową. 

image Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego UE Thierry Breton powiedział na antenie BFMTV, że Ukraina nie może przystąpić do Sojuszu Północnoatlantyckiego w warunkach działań wojennych na swoim terytorium. Komisarz europejski powiedział też, że trudno powiedzieć, kiedy zakończą się działania wojenne na Ukrainie.

 Wcześniej bułgarski przywódca Rumen Radew nie poparł inicjatywy niektórych krajów w sprawie przyspieszonego przyjęcia Ukrainy do NATO. Tak więc powodów do użycia przez Rosję jądra brak.

 Jak wskazują niemieckie media, do wzrostu kradzieży drewna opałowego doprowadziły m.in. obawy przed brakiem gazu, coraz silniejsze w Niemczech. – Zjawisko kradzieży nasila się zwłaszcza w przypadku materiałów deficytowych, co można obserwować także w lesie – przyznaje rzeczniczka Ministerstwa Środowiska Kraju Saary Sabine Schorr, cytowana przez Deutsche Welle.  TUTAJ

 Władze duńskie nakazały Ørsted ponowne otwarcie dwóch zakładów paliw kopalnych i kontynuowanie eksploatacji innego zakładu, który ma zostać wycofany z eksploatacji w 2023 r., donosi CNBC. Jak zaznaczyła firma, taka decyzja została podjęta „w celu zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii” w kraju.

 „W celu zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej duńskie władze nakazały dziś kontynuację i ponowne otwarcie niektórych naszych elektrowni opalanych ropą naftową i węglem ”, powiedział dyrektor generalny Ørsted, Mads Nipper. „Oczywiście zastosujemy się do polecenia władz duńskich, a teraz rozpoczniemy przygotowanie i konserwację bloków energetycznych, a także zapewnimy personel niezbędny do ich obsługi ”. Firma zwróciła uwagę, że przygotowanie wszystkich odpowiednich instalacji   i eksploatacji będzie wymagało ich konserwacji, a także przeszkolenia „pracowników wysokospecjalistycznych ”.

image„Jesteśmy przekonani, że jako społeczeństwo musimy jak najszybciej wycofać gaz, ropę i węgiel, ale jesteśmy w środku europejskiego kryzysu energetycznego i oczywiście zrobimy swoją część, aby zapewnić dostawy energii elektrycznej”  — cytuje CNBC słowa Nippera.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale