6 obserwujących
600 notek
202k odsłony
457 odsłon

Kabaret Czajka

Wykop Skomentuj16

Tradycyjnie nie będę pytał, dlaczego nie opublikowano zapisu z dyspozytorni oczyszczalni, bo nikt nie jest zainteresowany udostępnieniem zapisu, ale kilka interesujących wskazówek dla ekspertów i prokuratury wypada podrzucić. 

Film pod linkiem https://www.youtube.com/watch?time_continue=397&v=SRaBrwUr4Kg  jeszcze jest, ale nie znaczy że pozostanie więc warto skoncentrować się na aktorach tego dzieła.

Specjalistą od dawna nie jestem, bo ostatni projekt wykonałem w 1999 roku, ale to, co na filmie widać z inteligencją i wiedzą budowlaną związku mieć nie może.

imageNie wiem, czym smarowano uszczelki rur (złośliwie nie napiszę, że mógł to być olej rzepakowy) jedno jest pewne, że rury są odporne na działanie temperatur ujemnych. Jeśli chodzi o uszczelki, to sprawa wymaga specjalnego podejścia. Zgodnie z normami producenta wszystkie rury powinny mieć specjalną osłonę chroniącą uszczelki przed wpływem zimna. Dotyczy to składowaniu rur na budowie i montowaniu rur w temperaturach ujemnych. Niby nic, a jednak coś. Wiem, że każda rura ma dwa końce zakończone uszczelkami, ale przy takiej kasie można było sobie na kilka ochraniaczy pozwolić.  Dodam, że producent daje minimum 50 lat gwarancji na rury zamontowane zgodnie z instrukcją.

Drugim dającym do myślenia elementem tej niezwykłej, ale prostej w konstrukcji budowy jest wyjątkowa nieszczelność dzieła. Firma Cover wykonała kilka inspekcji i uszczelnień w nowo zmodernizowanej oczyszczalni. Musiało być mokro, bo wykonano:

uszczelnienie pęknięć w konstrukcji kanałów odpływowych (Mador Sp. z o.o.)

uszczelnienie rur  GRP DN2000 (Warbud S.A.)

uszczelnienie rur betonowych z GRP DN 1200 (Warbud S.A.)

likwidacja awarii rurociągu spiętrzającego DN1200 (Warbud S.A.)

Połączenia rur Amiblu. Połączenia flanszowe nie są tematem notki.

image

image


image

image

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości