7 obserwujących
647 notek
216k odsłon
272 odsłony

Oszołomy ekologiczne

Wykop Skomentuj3

Opiszę oszołomów krótko, ale adresy stron wklejam. Kto lubi niech klika.

Szokujący wynik badań powietrza w Krakowie. Wykryto nie tylko smog, ale i mikroplastik
W sezonie jesienno-zimowym najwięcej mówi się o smogu. Jak odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w powietrzu obecny jest także mikroplastik.  https://tech.wp.pl/szokujacy-wynik-badan-powietrza-w-krakowie-wykryto-nie-tylko-smog-ale-i-mikroplastik-6430391776487041a

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego sprawdzili, czy w krakowskim powietrzu zawarte są cząstki mikroplastiku.Wyniki badań zaskoczyły ekspertów - w opadzie pyłu jest wiele groźnych zanieczyszczeń.
https://www.salon24.pl/u/magazyn/989639,nie-tylko-smog-zatruwa-krakow-naukowcy-wykryli-mikroplastik-w-powietrzu

 Lubię, jak naukowcy coś odkrywają i zaskakują, bo lubię naukowców. Taki naukowiec to kombinować musi jak te cholerne powietrze złapać i złapie. Teoretycznie złapanie powietrza jakimś problemem nie powinno być, bo stref bez powietrznych w powietrzu brak, ale chodzi o konkretne powietrze i tu trzeba szukać.

 Pułapki jakieś, filtry, pochłaniacze i inne pierdoły towarzyszą naukowcom w łapance i złapane dokładnej analizie zostaje poddane. Analizy więc są, ale gdzie, kto i jak skład analizowany sprokurował, naukowcy nie zanalizowali. Nie wiem, jaki rozmiar kapelusza noszą zacni profesorowie, ale dogłębna analiza wskazuje, że umysły to ścisłe i pod beretem z antenką numeru 35 się mieszczące.

 Naturalne jest, że samo krytykowanie zjawiska, podstawy do wyciągnięcia wniosków nie daje, więc przedstawiam wnioski znalezione w czeluściach internetowych. Bo jakieś wnioski trzeba wywnioskować.

 Za czasów PO i pod kierunkiem wybitnych specjalistów ekonomicznych, marketingowych, ekologicznych i pozostałych matołów 1 lipca 2013 r. wprowadzono w życie nową ustawę o czystości w gminach. Szlag więc trafił przygotowaną i wdrożoną wcześniej ustawę o alternatywnych paliwach. Przez ten sam zespół przygotowaną. Cytatem teraz polecę:

,,Winna takiej sytuacji jest jednak nie sama ustawa o gospodarowaniu odpadami, ale polityka cenowa prowadzona przez polskie gminy. - Żądają najniższych możliwych cen za odbiór i przetwarzanie odpadów. Firmy śmieciarskie korzystają więc z najtańszych możliwych sposobów: składują odpady po fikcyjnym przesortowaniu przez sito. Za takie przesortowane odpady na wysypisku płaci się o wiele mniej niż za zmieszane, choć to tak naprawdę te same śmieci - mówi dr Zbigniew Grabowski z Politechniki Krakowskiej. A skoro ma być po prostu tanio, to odpadów nie opłaca się wozić do rzetelnych zakładów - cierpią na tym wytwórcy paliwa alternatywnego, cierpi przyroda. - Rząd powinien podwyższyć opłaty marszałkowskie - czyli opłatę dodatkową za składowanie odpadów, by zniechęcać do korzystania z wysypisk. Tak jest w większości krajów Unii."

 Przy okazji mamy wyciągnięty wniosek dotyczący pożarów wysypisk i możemy ukazać proces spalania paliw alternatywnych.

 Paliwo alternatywne to posiekane odpowiednio drobno odpady jak plastik, drewno czy opony. Odpady się rozdrabnia, bo dzięki temu najłatwiej je dokładnie wymieszać i spalić.

 Tak posiekane paliwo nie zawsze się jednak spala bezodpadowo, więc palący gimnastykują się jak spalić niepalne i zakładu spalaniem gówna do katastrofy nie doprowadzić. Bo obowiązek spalania paliw alternatywnych dobrowolnie podjęły się cementownie.

 Kombinują więc palacze, para wodna ze szczątkami posiekanymi w powietrze zapieprza i naukowcy to łapią. Z parą wodną i posiekanymi paliwami zapieprza też CO2. Bo wyprodukowanie tony cementu to jakieś 850 kg CO2.

 I to wszystko zapieprza w kierunku Krakowa. Bo wszyscy wiedzą, że krakowiacy w maskach chodzą (zdjęcie). Lokalni włodarze mówią, że przybył do nich smog i wtedy wszyscy chcą smog zobaczyć. Takie to ... niezwykłe cuda, różniące się od zwykłych w Krakowie można zobaczyć. Szczęście jednak mamy, że PO sprywatyzowało wszystkie cementownie, więc polskich cementowni nie mamy.


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości