62 obserwujących
325 notek
525k odsłon
  841   4

Niezawisły podszedł do płotu i napluł


Kiedyś, na łamach S24, próbowałem rozmawiać z dr. Krzysztofem Pasierbiewiczem występującym pod pseudonimem Echo24. Szybko mi do tego stopnia przeszło, że pozbawiłem go nawet możliwości pojawiania się na moim blogu. Potem zaglądałem czasem na jego dziwaczne wpisy, pomijając obszerne fragmenty wielokrotnie kopiowanych przez niego wcześniejszych wynurzeń. Obserwowałem zaskakującą ewolucję poglądów, którą dzisiaj można podsumować jako zrzucanie maski „niezależnego blogera oddanego prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa”. Czasem, choć niezwykle rzadko, reagowałem. Działo się to wtedy, gdy zrozumienie dla zasady, że trolla należy obejmować ostracyzmem, traciło swoją wagę wobec faktu, że nie można tolerować rosnącej tuż obok piramidy kłamstwa, głupoty, wulgaryzmów i wypowiedzi mocno obrażających ludzi, którzy prawdziwie służą Polsce. Bloger Pasierbiewicz ma wielu adwersarzy, którzy wchodzą z nim w ostrą wymianę, ale pochwalę się pewną zauważalną osobliwością, w której trafność moich, przyznaję złośliwych w intencji uwag wywołuję jego prawdziwą furię.
    Merytoryczne dyskusje na portalu S24 w zasadzie zaniknęły i zostały zastąpione prawie w całości wzajemną wymianą złośliwości pomiędzy uczestnikami, którzy grupują się w zbiory łatwo rozpoznawalnych nicków. Mimo, że konfrontacja dotyczy zwykle bieżących spraw, które są stosunkowo łatwe do zweryfikowania, praktycznie nigdy nie dochodzi do rozstrzygnięcia, kto ma rację. Wymiana uwag na blogu Echo24 jest szczególnie jałowa, a jego właściciel nigdy nie odpowiada na argumenty, natomiast obsługuje ich autorów standardowo wklejanymi formułami typu „Następny proszę”. Zaakceptuję więc na chwilę tę jałowość, by podsumować furię w jaką wpadł dr K. Pasierbiewicz, gdy w reakcji na jego obraźliwą notkę na temat min. P. Czarnka, najwyraźniej bardzo skutecznie wezwałem go, by podszedł do płotu….i podszedł.    

Pod notką Echo24 atakującą min. P. Czarnka:
https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1194779,czemu-przemyslaw-czarnek-nie-nadaje-sie-na-stanowisko-ministra-edukacji-i-nauki
wpisałem
Rafał Broda4 stycznia 2022, 20:52
@echo24
Jednak Pan jest zadziwiającym zjawiskiem, bo być tak totalnie antypolskim i mieszkać w Krakowie, to perwersja.
Prof. Przemysław Czarnek jest najlepszym ministrem Edukacji i Nauki, ponieważ zainicjował wreszcie proces odwracania wcześniejszej destrukcji edukacji młodzieży, którą objęto całe pokolenie. Destrukcję skutecznie rozpoczął prof. Mirosław Handke, nomen omen z AGH, a nawet rektor tej uczelni.
Pan zbyt wiele niemądrych rzeczy mówi o polskiej młodzieży, której prawdziwy obraz wciąż kojarzy się z oknem na Franciszkańskiej podczas każdej pielgrzymki św. Jana Pawła II.
Może napisze Pan swoje wspomnienia z tego, zapewne strasznego dla Pana czasu, gdy kipiąc nienawiścią bał się Pan wyjść z domu i zobaczyć co Polakom w sercach gra.
Skończę już, bo słyszę, że ktoś następny się pcha.Wpisałem tak właśnie, ponieważ:
1.    Rzeczywiście uważam, że Echo24 występuje przeciw wszystkiemu, co Polsce dobrze służy.
2.    Od kilkunastu lat, a konkretnie od śmierci św. Jana Pawła II, jesteśmy świadkami narastającego ataku na Kościół Katolicki, który obejmuje wszelkie działania dążące do jego osłabienia, upadku i zaniku Polski jako ostoi „semper fidelis”. To także wpisuje się w pkt.1, bo jak ostrzegał bł. Ksiądz Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński walka z Polską zacznie się od niszczenia Kościoła. Echo24 uczestniczy w tych atakach szczególnie intensywnie i wielostronnie, ostatnio stale obraźliwie podważając wielki autorytet abp. Marka Jędraszewskiego i snując swoje złowieszcze prognozy, w których uznaje się za admiratora rzekomo odchodzącej od Kościoła młodzieży. Wprost też przyznał, że on sam z KK już odszedł.
Nie wierzę, że człowiek się radykalnie zmienia, nie nosząc w sobie od dłuższego czasu zalążka tych zmian. Wobec tego, gdy śledzę niewybredne ataki na Kościół w Polsce, często zastanawiam się, gdzie ci atakujący byli w czasie pontyfikatu JPII i jak przeżywali narodowe uniesienie związane powszechnie z czasem Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Tak też musiałem się zastanowić nad postawą dr. K. Pasierbiewicza w tym czasie, które to myśli przywiodły mnie do sformułowania przypuszczeń, a okazały się mocnym wezwaniem, by podszedł on do płotu. I podszedł! I napluł!   

   
Najpierw wrzucił w swoim stylu:
 echo244 stycznia 2022, 21:47
@Rafał Broda

Jakbyś szujo miał bodaj resztki honoru, to byś nie komentował u blogera, którego na swoim blogu zablokowałeś.
nie jesteś wart poważnej odpowiedzi.
Następny, proszę!Potem zacytował to, co go najmocniej zabolało
 echo245 stycznia 2022, 15:14
@Rafał Broda

"Pan zbyt wiele niemądrych rzeczy mówi o polskiej młodzieży, której prawdziwy obraz wciąż kojarzy się z oknem na Franciszkańskiej podczas każdej pielgrzymki św. Jana Pawła II. Może napisze Pan swoje wspomnienia z tego, zapewne strasznego dla Pana czasu, gdy kipiąc nienawiścią bał się Pan wyjść z domu i zobaczyć co Polakom w sercach gra..."

Przeczytaj podły insynuatorze tę notkę, - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/722191,duch-jana-pawla-ii-zstapil-na-krakowskie-blonia , - i więcej się szubrawcu na moim blogu nie pokazuj, bo z Ciebie taki katolik, jak... sam sobie szmaciarzu dopowiedz.  PS. Święty Piotr Cię rozliczy za ten komentarz.

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale